kulaklar kepçe olma yolunda:)

cirrus soruyor: 10

kulaklarımız kepçe olma yolunda ne şapka ne bant tutmuyor çekiştiriyoruz.kıkırdak sertleşmeden ne yapmalı acep?bilinen bebek mağazalarında özel bant dediler sorduk kasadaki bayan garip bir şekilde baktı bize onuda bulamadık.çare bulan bir fikri olan var mı?(bu arada ailede yok)

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


kuzum

Vaktiyle bir manken sanirim, yapistiriciyla yapistirmis kulaklarini. Bir ise yaramamis tabii. Bizim kizimiz da yatarken kulagi ikiye katlaniyordu bir ara. Doktorumuz onemli olmadigini, disaridan elle falan mudahaleyle hicbir degisiklik, kalici bir durum olmayacagini soylemisti.


curlygreen

nasıl yani :) kulaklar doğuştan kepçe olmuyor mu, 4.aydan sonra değişir mi ki ? Ben doktoruna sormuştum kızım henüz 1 aylıkken, çok gülmüştü bana merak etme değişmez kepçelik doğuştan olur demişti ama bak şimdi ben de merak ettim. Allah daha büyük dert vermesin ama ben çok takıntılıyım bu kepçe kulak konusunda :)


tandemmom

Benim oğlumda da var biraz :) Bende dert etmiyorum çünkü babası da küçükken öyleymiş resimlere bakıyorum hatta Topraktan bile kepçeymiş:) ama şimdi eser yok.

Kafa falan büyüynce,saçlar uzayınca falan düzeliyor sanırsam merak etmeyelim:)


BrcK

Benim kiziminda oyleydi. Dogdugunda yoktu zamanla yatarken kivrila kivrila acilmaya basladi. İlerde kafasina takar diye acikcasi cok sey aradim .Doktoruna bile sordum hatta dikkat et yatirirken dedi . Ama zamanla duzelmeye basladi .Simdi dumduz degil beni ve ilerde rahatsiz edici degil.


nilaylilayla

bizde de büyük detti ik aylarda..eczaneden kağıt gibi  (beyaz birşeydi adını hatılamıyorum)bir bant aldık..onunla bantladık kulaklarını:)...sonra bantta durmaz oldu yerinde..onuda bıraktık.. zaten o arada büyüdükçe kıkırdak sertleşti..geriye bize yadigar bir adet kepçe kulak (sağ) kaldı..BrcK

Ben basta cok takmistim acikcasi. Zamanla duzelir ama buyudukce duzeliyor biraz daha. Bizim ailede de yok ama iste yatarken kivrilma filan bere taksalar kolay olcakti ama .


Sheeda

Benim kulaklarım kepçe :) o yüzden hamileyken doktora sormuştum kulakları kepçe mi diye ? aldığım cevap beni mutlu etmişti gerçekten doğduğunda kulakları kepçe değildi sonra aylar geçtikce kulaklar kepçeleşmeye başladı. Ben de dışardan yapılan hiç bir müdahalenin bir işe yaramıyacağını biliyorum, o yüzden bir şey yapmadım. Oğluma yakıştığını düşünüyorum yani bizim için sorun yok ama kendimden biliyorum kendisi problem yapabiliri, arkadaşları dalga geçebilir, bu bizleri üzebilir. Çok rahatsız olursa büyüyünce estetik olur tıpkı benim olduğum gibi :)


pinarbyk

Benim kızımın kulakları da 2-3 aydan sonra dik açı yapmaya başladı:) Yatarken hep kulağının üzerine yatıyordu, düzeltiyorduk ama yine kıvrılıyordu kulak. Bant taktım falan fayda etmedi. Şu an 20 aylık, sonuç: Sağ kulak kepçe, sol kulak normal:) cirrus

herkes dertli desenize:)))


nilinmasali

kızım kepçe olma yolunda:(, bi yerde yumuşak yatağın kepçe yaptığına dair bir yazı okudum ve yatağımız biraz yumuşaK,yarın derhal değiştiricem ama bununla ilgili bilgisi olan varmı bu aydan sonra yatağı değiştirmek fayda edermi,yoksa böyle mi kalır,yatak yüzündense çok ama çok üzülücem ben bunu nasıl fark edemedim...Cevaplamak için Üye ol