Sizce en iyi mama?

dilara00 soruyor: 5

Meraba arkadaşlar sizce en besleyici ve sağlıklı mama veya bebek sütü hangisi?Yalnız çok sıvı olmaması gerekiyor...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sevfurkereym

ben oğlumu aane sütü+mama ile besliyorum.mamayı çok sık vermiyorum doymadığını anladığımda veriyorum.bebekler hangi mamayı yiyeceğine inanın kendi karar veriyo.ilk oğlumda mama takviyeli büyümüştü.dr tam hatırlamıyorum ama nutria die yada bu isme benzer bi mama verdi asla yediremedik sevmedi,sonra milupa aptamil aldık onuda sevmedi yemedi bebelac aldık onu sevdi ve devam ettk.bu kez hiç denemeden direk bebelac aldım itiraz etmeden yiyor hala.çoğu arkadaşımdanda duyduğuma göre aptamil çok gaz yapıyormuş,değiştirenler bile oldu.gayet besleyici.ilk oğlumda hiç sağlık sorunu aşırı kilo gibi sorunlarda olmadı.


dilara00

bazı zamanlar emmek istemiyor onun için sormuştum, gercektende dediğiniz gibi oldum bizimki de kendi belirleyecek sanırım :) hero baby'i sevmedi şimdi de milupa'yı deneyeceğim biraz pahalı ama beslenmesi çok daha önemli.ayrıca cevaplarınız için cok teşekkürler :)


selin_han

organik olması ve şeker içermemesi nedeniyle hipp marka mamayı denemenizi tavsiye ederim.


bedriyemirhan

ben oğlumu 7 aya kadar hiçbirşey vermeden emzirdim ( subile vermedim) sonra sütüm aazalınca arı mama vermeye başladım.yemek sularından yemekleri püre gibi yaptım . öyle verdim hep şu anda ne bulursa yiyo özellikle makarna pilav şehriye çorbası kemik suyundan çorba yapıyoruz. bunlara bayılıyor yalnız çikolatadan ve hazır gıdalardan uzaktutkızartmalarda dahil onlarıaşı ilerledikce verirsin 2 yaşında şu anda ve halahazır gıdalardan uzak tutuyorum. mümkün olduğunca vermiyorum. herşeyin tazesini vermeye çalışıyorum. bol bol kemik suyu ver çok faydası var ilerisi için. bitki çaylarıda vereilirsinamasen hazırlamak şartıyla .ben içerken oğlumada veriyordum hala bile içiyor hayır demiyor. ama fazla verme sakın herşeyden tatsın senin kontrolünde ama fazla sakın verme fazlası herzaman zaarar .


dilara00

Cevaplarınız için çok teşekkürler hipp in kaşık mamasını verdim hiç beğenmedi şekersiz olduğu için :)) haklısınız hazır gıdalardan uzak tutmamız lazım rezeneyi seviyor bizimki :)Cevaplamak için Üye ol