Temassız ateş ölçer tavsiyesi..

BoMeLina soruyor: 7

Merhabalar :) 21 aylık kızım var. Kullanıp memnun kaldığınız temassız ateş ölçer tavsiyeleriniz var mı ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayazlali

Temassız derken, bizde kulaktan IR (infrared, kızılötesi) ışın kullanarak kulak zarının sıcaklığını temassız ölçen Braun var, memnunuz. Neden memnunuz gerçi ondan da emin değilim. Mesela başka bir yöntemle karşılaştırmadim, ne kadar doğru ölçüyor bilmiyorum. Ama kullanımı çok hızlı ve rahat, pilleri de çok iyi dayanıyor, büyük oğlum doğunca aldık, hiç pil değiştirmedim, beş sene olacak. Plastik şeffaf kapakları var onları silip silip kullanıyoruz, yirmi tane mi ne vardı kutuda, onlar da daha bitmedi.


Damla

Aynen biz de ayazlali gibi braun kulaktan ölçer kullanıyoruz. Oğlum doğmadan aldık ikisine de kullanıyoruz halen.  Dayanıklı. Büyük veya ağır değil, seyahatlere götürebilmek açısından önemli.


BoMeLina

Merhaba teşekkür ederim cevaplarınız için. Kullandığınız model 6520 mi ?


Damla

ThermoScan 6023


ayazlali

ThermoScan 6500


moniko

Biz braun'un alindan temassiz olcen modelini kullanıyoruz. Koltuk altina gore ort 1 derece daha yuksek cikiyor ates fakat isikli gostergesi atesin yogunlugu konusunda bir fikir veriyor (yuksekse kirmizi yaniyor mesela). Doktorumuz en guvenilir olanin koltukaltindan olcmek oldugunu soylemisti. Onun da sık kullanimi zor oldugu icin ben alindan temassiz olcuyorum eger yuksek bir deger cikarsa koltukaltindan da kontrol ediyorum.


sensensen

Merhaba, ben oneride degil de ufak bir tavsiyede bulunacagim. Elinizde arada sirada mevcut ates olcerinizi kontrol edeceginiz bir atesolceriniz daha olsun. Bu basit ucuz bir koltuk alti olcer bile olabilir.

Biz uzun sure temassiz alindan olcer kullandik. Ama bir sekilde bozulmus. En son ( doktorlar havale olup olmadigi konusunda farkli gorusler versede) sonu acilde biten bit ates vakasi yasadik😔 Aslinda ates dusurucu vermistik ancak atesolcer dusuk olctugunden yuksekligini farkedemedik atesdusurucu dozunu yuksek tutmamiz gerektigini farkedemedik
Cevaplamak için Üye ol