2 aylık oğlum diş çıkarıyor ne yapacağımı şaşırdım

laleli1 soruyor: 5

oğlum ellerini devamlı ağzına sokmaya çalışıo köpek dişleri uç vermiş köküde damaktan belli oluo ne yapmam lazım bilmiorum.anneme söyledim şok oldu.bugün doktora gtcez ne dicek çok merk ediyorm.benm gbi aynı durumu yaşayan var mı

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gulcinozden

doğduğunda bile dişleri olan bebekleri duydum 2 aylıkkende çıkarması olası bişey.ben yalnız köpek dişlerinin ilk çıkmasına hiç denk gelmemiştim.


ozgu_naz

telaş yapmayın benim kızım 10 günlük çıkardı diş. kalıcı diş değildi onun ama çıkabiliyor.ama ben de köpek dişi olmasına şaşırdım. çocuk doktorundan ziyade bir diş hekimi de danışın derim. bizim vakamız çok ender olduğu için drlar da bilemedi ne yapacağını.dişçi ile çözüm bulduk.


Emine_ArasJan

annem benim 2 aylıkken diş çıkardığımı söylemişti. bence doktora götürmenize gerek yok, ne yapcak, çıkan dişi çekecek mi .)


ozgu_naz

mine bizim dişimizi çekti doktor. farklı bir durum bu da .ondan önerdim. çekmek değil ama belki bebeği rahatlatacak şeyler önerebilir. başkalarının fikrine gülmek yerine yardımcı olmak daha iyidir galiba??


Emine_ArasJan

ufaklığın 2 aylıkken diş çıkarması hoşuma gitti, yoksa dalga geçmedim elbet. vaktinden önce diş çıkaran bebekler duyuyorum.Cevaplamak için Üye ol