Gebelikte halsizlik olur değilmi?

derya08 soruyor: 5

Merhaba,Bu aralar çok halsizlik yaşıyorum,tabiri caizse elimi kaldırmaya halim kalmıyor.Son aylardayım.Geçen hafta kan tahlili yapıldı birşey çıkmadı,sadece az miktarda enfeksiyon çıktı.Ama 3 gündür antibiyotik kullanıyorum halsizliğim devam ediyor.Başka neyle alakalı olabilir,bu durumu yaşayan oldumu.Son ayda halsizlik yaşadınız mı??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


asyagezgini

Benim kollarımda da halsizlik vardı kolumu kaldıracak gücü bulamıyordum bazen kendimde doktoruma söylediğimde kansızlıktan olabilir dedi ve tahlil istedi  sonuç kansızlık çıktı ve  doktorumun verdiği demir takviyesini kullanmaya başlayınca bu şikayetim kaybolmuştu.Sizde böyle bir sorun yoksa kullandığınız antibiyotiğin bir yan etkisi olabilir mi acaba?Prospektüsünde böyle bi yan etkiden bahsediyor mu?Baktınız mı?Çok geçmiş olsun...


hosgeldinbebegim

tansiyon düşüklüğü olabilir mi?


derya08

Tansiyonu eşim her akşam ölçüyor,normal ama.10-6 gibi çıkıyor.(özellikle halsizlik başladığında ölçüyor)Kansızlığım ise yok.Cuma günü baktık kan testlerine sadece wbc biraz yüksek çıktı.Oda boğaz enfeksiyonundan kaynaklanıyormuş.Hatta istememe rağmen antibiyotik kullanıyorum.Zaten bu cuma günüde kontrolüm var.Olmazsa birde biyokimya testlerine baktırıcam..


Kozzy

benım normalde tansıyonum 7-11 dır ama gebelıgın son üç ayında 4-7 olmustu. hatta bazen 3 lere düştü, ınanılmaz halsız oluyordum o sıralar. bır de kalorı ıhtıyacı artıyor son 3 ay. yedıklerınıze bıraz daha dıkkat edebılırsınız ornegın.


derya08

Belkide antibiyotik olabilir,vitaminlerimide çok düzenli almıyordum açıkçası.İnternette bazı sitelerde halsizlik,yorgunluk bu aylarda tekrar olabilir diyor.Bakalım doktora kontrole gidincede söylemeyi düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol