Hastane tipi pompa kullanimi

mugmela soruyor: 6

Sut uretimini arttirmak amacli hastane tipi pompa kiraladim. Gunde en fazla iki kere sterilize edin parcalari deniyor, kullanan var mi bu sekilde?
Bir de yakin saatlerde olsa bile sagilan sutleri birlestirmeyin deniyor, ama hastanede de birlestirebilirsiniz dedi hemsire, bu konuda ne yapmali?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


zeynepanne

ben bu kadar erken dönemde değildi ama kızım 2.5 aylıkken hastane tipi pompa kiraladım. günde 3-4 defa sağım yapıyor ve 1 kere steril ediyordum parçaları. sağımlar arasında buzdolabında saklıyordum. akşamları da steril ediyordum.
bu pompayı 4 ay kullandım, süt üretimini arttırdığına kesinlikle inanıyorum. çekiş gücü hiçbir pompanınkine benzemiyor.
sağılan sütleri birleştirme konusunu şu şekilde biliyorum, dolapta beklemiş soğumuş sütün üstüne yeni sağdığın, vücuttan yeni çıkmış sıcaklıktaki sütü eklememek gerekiyor. ben onu da ayrı bir biberonda dolaba koyuyor ve soğuyunca birleştiriyordum. yoksa birleştirmede bir sakınca olduğunu sanmıyorum. iki sütün ısısı farklı olmasın o zaman bozulma yapabilir.
sıcaklarda sağdığın sütleri hemen buzdolabına kaldır. oda ısısında 3-4 saat bekler falan kış koşulları için geçerli biliyorsundur gerçi ama yazmadan edemedim.
güle güle büyüt ikizleri, hep özenmişimdir ikiz kızları olanlara. tatilde de 8 yaşında ikiz kızlarla tanıştı büyük kızım. bayıldım ben, birbirinin arkadaşı olmalarına, beraber büyümelerine bayıldım...


burcuakalin

Bebeğim beni emmediği içi 8 ay hastane tipi pompa kullanarak süt sağıp oğluma verdim.  2 bazen de 3 saatte bir 40 dk süre sağdım ve her seferinde pompayı ve ürünlerini steril ettim.  Biberonlara bebeğimin ayına göre her öğünde içmesi gereken miktar kadar doldurup, geri kalanını da diğer öğün için o miktar kadar cc ayırıp buzdolabında sakladım. 2 saatte bir yeni süt sağdığım için önceki sağdığım sütle benmari usulü ısıtmadan önce birleştirdim ve o şekilde ısıttıktan sonra oğluma verdim. Bence de dolapta soğumuş sütün üzerine vücut sıcaklığında süt koyup saklama. Bu arada hayırlı olsun sağlıkla büyüsün bebişler.. Kolay gelsin ve de.. 


mugmela

Cevaplariniz icin cok tesekkurler, ben biraz tembelim en fazla 20 dk dayaniyorum, cikan da anca 20 cc sut :( neyse umarim artar, guzel dilekleriniz icin de cok tesekkurler, su anda cok zor bir donemdeyim ama birkac ay sonra umarim duzelir.


zeynepanne

mugmela bence 20 dakikadan fazla sağım yapma zaten. ben kiralarken bana 20 dakika sağım yap demişlerdi. fazlası da göğüs uçlarını yorup,yara yapabilir. bence doğru olanı yapıyorsun. ayrıca 20cc süt hiç fena değil. ikiz bebek beslemeye çalışıyorsun kolay mı? eğer bu miktar hele bir de emzirme sonrası ise şahane zaten...

en zor dönem ilk 3 ay, hele şimdi lohusasın, o kadar normal ki yaşadıkların. üstelik ikiz büyütüyorsun. birkaç ay sonra herşey düzelecek. hele 1 yaşından sonra tadından yenmeyecekler, iyi ki ikiz olmuşlar diyeceksin. sadece biraz sabır canım...


zehra

medela symphony, eger Turkiyede kiraliyorlarsa harika bir pompa. Tavsiye ederim. 


mugmela

medela idi pompa. 1 hafta kiralayıp geri vermistim. Daha uzun sure de kiralanabiliyor ve ucuza geliyor.Cevaplamak için Üye ol