nE tür yemekler yedirebilirim? boyu kilosu normalmi?

_kayra_05 soruyor: 9

mrb oğlum kayra 5aylık 7 kilo boyu 68cm ama bana zayıf geliyo çok hareketli olmasından dolayı olabilirmi herşeyide yiyo yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


perihan

Gruplarda size yardımcı olabilecek bir başlık var: http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/4ca60696-4737-4eb9-b5a2-9eab00dc1250/1/ek-gidaya-gecis-sirasi

Boy ve kilosuna da internetteki persentil değerlerinden bakabilirsiniz.


ipekkusgoz

http://www.gurmebebek.com/persentil-hesapla-45

Sağlıklı bebek kilolu bebek demek değildir.Lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın.Çok hareketli diyorsunuz,demek ki yeterli enerjiyi alıyor günlük olarak. doktorunuz bir sorun olsa uyarır zaten. Ama illa içim rahatlasın diyorsanız, yukarıdaki linki kullanabilirsiniz.


_kayra_05

herşeyi yiyo balık bile veriyorum yani beni emmiyo mama ve ek gıda veriyorum çorba meyve püresi herşeyi veriyorum sağlığıda yerinde Allaha şükür yorumlarınız için teşekkürler içim rahatladı biraz olsun:))


_kayra_05

sürekli aynı şeyleri vermiyorum zaten haftada 1 kere veriyorum herşeyi yemek istiyo vermeyince çok ağlıyo bende dayanamıyorum veriyorum doktorumuzda sorun yok deyince bazen abartıyorum :))galiba sunkey

Annelik böyle birşey herhalde, benim 2 aylık kızım 5.850 gr-59 cm  olunca ben de bu kız çok mu şişman diye panik olmaya başladım:) Sonunda sakinleştim , ihtiyacı vardır normaldir diye telkin ettim kendimi .Bence sizinki de normal eğer dr bir sorun görmüyorsa kafanıza takmayın bence.


ipekkusgoz

Sunkey,ben de sizin gibi ilk iki ay birer kg birer kg alınca, aman allahım yoksa obez mi olacak diye düşünüyordum.Hem de benim ki iri bebek olarak doğmuştu. Ama 2,5 aylıkken işe başlayınca işler tersine döndü . Şimdi 21 aylık hala 11 kg'yu göremedik.Ama sağlıklı çok şükür. Tek ve en büyük tesellim bu.


sunkey

Ipekkusgoz ben de önümüzdeki hafta işe başlıyorum belki bizim kız da böyle olur. mama vermiyorum  çünkü. Sağdığım yeter umarım.


_kayra_05

başkalarının çocuklarını görünce ve çevremdekiler zayıf falan deyince moralim bozuluyodu sonra çok kilolu bebeklerde hastalıkların fazla olduğunu görünce şükrettim Allaha şükür çok sağlıklı kilo dışında doktora götürmedim bundan sonrada kilosunu problem etmiycem çok teşekkür ederim sizlere gerçekten insan böyle pozitif sözler duyunca rahatlıyo..


iflah_olmaz

zaten bu aydaki bebeğe hemen herşeyi yediremezsiniz.mesala bakliyatlar 8-9.ay balık yine aynı.1 yaş yasaklarını zaten biliyorsunuzdur.patlıcan tavsiye edilmez gibi...vs.acele etmeyin alıştıra alıştıra...


Cevaplamak için Üye ol