yeterince ilgi

yesimk soruyor: 5

kızım kardeşlerini çok sever benimser. onlara zarar gelsin istemez kızayım mı desem hayır der. görünüşte kıskanmıyor. ama farkediyorum ki kardeşlerinin yaptığı hareketleri taklit ediyor ya da kardeşlerini sevdiğimiz tarzda kendisini sevmemizi bekliyor.

Ufaklıklardan pek beklentimiz olmadığı için onları hep seviyor kızmıyor pozisyonunda oluyoruz. kızıma da çok kızmıyorum fakat bazı durumlarda göstermesini beklediğim davranışları göstermediğinde kızabiliyoruz.

Kızım da bizimle evde tüm gün arkadaşımız yok mükün olduğunca onunla ilgilenmeye çalışıyor yaptığım işlere katmaya çalışyorum. Ona özel ayırdığım zamanlarda var ancak beni hem annesi hem oyun arkadaşı gördüğü için her istediğinde ona istediği ilgiyi gösteremeyebiliyorum.

Kızım su tarz cümleler kuruyor ve ben bu cümleleri duyunca çok üzülüyorum. Benim hiç arkadaşım olmayacak, kimse benimle oynamıyori kimse beni sevmiyor..

Bana tavsiyesi olan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ZeynepYenice

kızınızla yaşıt kimse yok mu etrafınızda, akraba/komşu çocuğu? var ise onlarla bir araya getirmeye çalışsanız, yada haftanın bi kaç günü tam yada yarım gün kreşe gönderebilseniz çok iyi olur aslında. bizde de benzer durum var çünkü.

büyük kızımı kardeşinin doğumundan önce kreşe göndermeye başlamıştık, ancak hastalık nedenleri ile 2 aydır evde gitmiyor benzer cümleleri o da kurmaya başladı. inş. hastalık vs. olmazsa havalar biraz daha iyi giderse nisan ayında tekrar göndermeye başlıycaz.


yesimk

3 milyon nüfuslu Türkiye nin en büyük 3 ilinden birinde 54 dairelik bir sitede yaşıyoruz ve yalnızız ne kadar komik değil mi? 3 senedir bu sitede oturuyorum ve yan komşum ne bebeğimi kaybettiğimde geldi ne de ikizlerim doğduğunda diğer komşuları muaf tutuyorum. Görüştüğümüz iki aile var siteden. birinin yaşı kızıma uygun erkek çocuk haftabir görüşebiliyoruz onlarla. kreşi eylülde düşünebiliyoruz maddi durumdan dolayı.


ZeynepYenice

ev alma komşu al dedikleri bu oluyor demekki, diğer komşuları bilmemde insanın kapı komşusu bu kadar duyarsız olabilir mi demekki olabiliyormuş. başınız sağ olsun bu arada..

neyse şurda bir-iki ay sonra havalar düzelmeye başlar umarım :) parklar bahçeler çocukla dolmaya başlayınca hepimiz için daha rahat olacak sanıırm.

bu arada hangi şehirdesiniz belkide yakınızdır :)


yesimk

Teşekkü ederim. haklısınız. mümkün olduğunca dışarı çıkmak  en iyi çözüm gibi görünüyor.

İzmir Balçova' dayız.


ZeynepYenice

evet evet geçen seneden hatırlıyorum da günün 3-4 saatini dışarda geçiriyorduk nerdeyse, kızım bütün enerjisini atmış ve acıkmış vaziyette eve dönüyorduk... şimdi de havalar ısınsın şu hastalıklar bitsin diye bakıyoruz.

bu arada bizde istanbuldayız..Cevaplamak için Üye ol