acil yardıma ihtiyacım var- oğlum donmuş anne sütünü öğürüyor...

goncad soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar
geçen hafta işe başladım, günlük olarak sağdığım sütü buzdolabında saklıyoruz ve ertesi gün bu sütü içiyor. Ama cuma sağdığımı mecburen dondurdum ama bugün itibariyle o sütü almamış, öğürmüş. Pazartesileri için donmuş sütü alması için ne yapabilirim? Bu şekilde bir sorunla karşılaşanınız var mıdır?  ya da pazartesi karnını doyurabilmek için farklı bir öneriniz var mı? doktorumuz eğer günlük olarak sağdığım süt yetmez ise anne sütü ile hazırlanan Hipp'in organik pirinç ununu yazdırmıştı ama ona başlasam bile o bir öğünlük. Ve hergün devam edilmesi gerekiyor tabii. Pazartesi günü diğer öğünlerde ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ediluj

Bazı bebekler donmuş sütü istemiyormuş,tadını beğenmiyorlar,gurme bebekler diyorum ben onlara,elde hazırda donmuş sütleriniz varsa ek gıdaya geçtiğiniz zaman besinlere karıştırarak verebilirsiniz(anne sütü ile yapılmışş tarifler mevcut)bende çalışıyorum 4. aydan itibaren sütüm yetmediği için çocuk uzmanımızın önerisiyle aptamil 1 desteğine başladık.beşinci ayını doldurduktan sonrada ek gıdaya başladım. şuanda altıncı ayını doldurdu anne sütü+ek gıda+aptamil2 devam ediyoruz..Sağlıcakla buyusun..


jildando

fikir sadece ama, haftasonuda sağdığınız sutu verseniz, boylece pazar gunu pazartesiye sagacak taze sutunuz kalsa


_Sezin_

Buzdolabında 3-4 gun kalabilir diyorlar hatta yabanci bir kaynakta 7 gune kadar olabilir diye okumustum. cuma dondurmayip pazartesi verebilirsiniz bence.


lopikcim

ben de lansinoh poşetlerde donduruyordum, ilk başlarda çok tedirgin oldum acaba alacak mı bu sütü diye,çünkü gerçekten tadı değişiyor, metalikleşiyor..ama kızım allahtan içti bu sütleri de..yalnız hatırladığım buzdolabında bekleyince de tadının farklılaştığıydı sütün,denemiştimCevaplamak için Üye ol