sorum 7 aylık bebeği olan annelere !!!

EDAVOLKAN soruyor: 10

7 aylık bebeğimle oyun oynamak için oturduğumda oğlum eline aldığı oyuncağı direk ağzına götürüyor.kalın kitapların sayfalarını çevirmeme izin vermiyor kitaplarıda dişliyor.7 aylık bebekle oynanan oyunlara bakıyorumda benim oğlum anlatılanlara göre pek oyun oynamayı beceremiyor.bebeklerinizin konuyla ilgili durumlarını anlatırmısınız.neler yapabiliyorlar.


Bu soruyu cevapla


10 Cevap


selencem

O aylarda benim oglumun da tek yaptigi kemirmekti. Cok endiselenmeyin, her cocuk farkli. Benimkini 2 dakika bir seyle ilgilenmesi 1 yasinda oldu :)


EDAVOLKAN

7 aylık bebeği olan bir annenin anlattıklarını okuyup endişelenmiştim ancak rahatladım teşekkürler.benim oğluşum bunların hiçbirini yapmıyorda:)
anne aynen şöyle yazmış ''Bu dönemlerde en çok oynadığımz oyun,saklama-bulma,beraber emekleme,sepet içine oyuncak doldur-boşalt olmuştu..Oyuncaklarından birini örtünün altına sakladığınızda onu arar bulur..ve aaa bulduu diye alkışladığınzda epeyce eğlenirler''


EDAVOLKAN

bende okuduğumda oğlumdan şüphelendim doğrusu bu soruyuda sırf bu yüzden sordum.demekki bebek bebeği tutmuyor.gokalpileseyrialem

sevgili edavolkan, Gökalp şuanda 18 aylık ve hala 10 dk fazla aynı şeyle ilgilenmiyor bu en sevdiği oyun bile olsa.Şu anda algıları çok açık ve o kadar çok ilgilenecek şey varki etraflarında konsantrasyon zor oluyor onlar için.
Hamilelik ennelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var aylık gelişim notlarım size fikir verecektir diye düşünüyorum sevgiler...

http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/03/7-aylk-bebek-gelisimi-emekleme-ve.html


EDAVOLKAN

yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.asliheren

oğlumun da en çok yaptığı şey eline geçeni kemirmek.Bunun dışında atıp tuttuğumuzda,mıncıkladığımızda ya da ses çıkardığımız hareketlerde eğleniyor o kadar.


demirin_annesi

biz yeni sekiz aylık olduk,ama hala herseyi kemirmeye devam ediyoruz.

demir ona aldıgım her türlü kitabı sadece kemirmek için kullandı şimdiye kadar:)


sPetek

Benim cimcime de yakında 8 aylık olacak ve tıpki diğer bebişler gibi benimkisi de durmadan ne bulursa ağzına götürüyor. Bazen onu oyun halısına koyuyorum bir bakıyorum bizim sehpanın ayaklarına emeklemiş ve emmeye çalışıyor.  :) Anlayacağınız ne görse ağzından mahrum kalmıyor :)

Oyun konusunda da ben çoğunlukla yürütecine koyuyorum ve ulaşabileceği bir çok ve farklı yerlere oyuncaklarını koyuyorum o da oradan oraya bi ona bi buna dolanıp duruyor. Biz birde "kızım nerde benim, nerede benim tontonum" deyip bi yere saklanır gibi yapıyorum ya da onun gözlerini bi ufak havlu ile kapıyorum sonra açıp " aaa burdaymış benim kızım" diye oynayıp gülüşüyoruz.

Yürüteçin çok faydasını görüyorum ben... o kendi halinde bazen tüm odaları dolanıp duruyor bazen bişi bulup onla ilgileniyor.

Bazen de ne göstersem nereye ilgisini çeksemde faydası olmuyor durmadan ağlıyor o zaman biliyorum bu ya meme ağlaması ya da uyku ağlaması hemen kucağıma alıp müdahele ediyorum. :)

 _cereninannesi_

Ya benim kızım mama sandalyesinin kenarlarını bile kemiriyordu. Çok tatlı görünüyor. Ayrıca herşeyi ağızlarına götürüyorlar çünkü ağızları ile herşeyi keşfediyorlar


indigoR

O anne biraz sallamis sanki:)


Cevaplamak için Üye ol