bugaboo, stokke, orbit , bebek arabası

fndt soruyor: 10


Merhaba herkese,

Bebeğim 7 aylık oldu.Bugüne kadar bir arkadaşımızdan ödünç aldığımız orbiti kullandık.Fakat artık kızım anakucağına sığmamaya başladı.

Orbit g2 bir üst model olarak 3 yaşa kadar kullanılan araba, bugaboo ya da stokke almayı düşünüyoruz.Fakat çok kararsız kaldık.

Kullananların yorumlarını rica ediyorum.


Bu soruyu cevapla


10 Cevap


banushka

Stokke, Orbit, Bugaboo arasında da Bugaboo'nun daha kullanışlı olduğun gözlemliyorum - kardeşim uzun araştırmalar sonucu bugaboo da karar kıldı ve kullanıyor.
Ancak tecrübeme göre 18 ay sonrasında full size bir araba çok da kullanışlı olmuyor. Biz çok kolay katlanan ve bu tip arabalar arasında en hafifi olan MUTSY Urban Rider kullanıyorduk. Tekerleklerinin büyük olması doğada yaptığımız yürüyüşlerde çok işimize geldi ama yürümeye başladıktan yani hemen hemen 1 yaşından sonra işlevsiz kalmaya başlayınca, - 3-4 yaşına kadar kullanmak şöyle dursun - 2 yaşına bile gelmeden ikinci el olarak sattım.
Ben ikinci bebeğim için yeni bir araba alırken maclaren veya inglesia tarzı hafif katlanan bir modeli tercih edeceğim gibi geliyor...


fndt

Selam,  banushka


Bu üçmodelin arasında fiyatı en uygun olan da Bugaboo.Bir yandan gereksiz hevesle fazla paralar da harcamamak istiyorum. Bahsettiğin arabaları da inceleyeceğim.,,teşekkürler


alininannesi

bizimde en kararsız kaldığımız mevzuu bu bebek arabası..açıkçası hamileliğimin başından itibaren orbit te gözüm vardı fakat araştırınca ve bi kaç tecrübeli kişiyle konuşunca 18 aydan sonra bu travel set lerin hantallıklarından dolayı pek kullanışlı olmadığını anladık.malum bu arabalarda piyasadakilere göre oldukça yüksek meblağlı..sizin bebeğiniz ilk 6 ayını atlatmış bence baston puset kadar kullanışlı ve pratik birşey tercih edin ki bir daha başka bir arabaya ihtiyaç kalmasın.bu kocaman arabaların bebek ayaklandıktan sonra pek kullanışlı olduğunu düşünmüyorum açıkçası..bende bi para vereceksem bunu sadece ilk 6 ayında rahat gezsin diye vericem,şimdiden alıştırdım kendimi yaşından sonra bir baston puset almaya:))


EbruBora

Selamlar Arkadaşlar,

Ben öncelikle TFK Bugster aldım ama 6. aydan sonra yani anakucağını çıkarıpda kumaş kısmına geçince hiç memnun kalmadım,  tam yatamıyor, sadece dışa dönük ve çok aşağıda kalıyor. Bir şekilde rahat etmedi bebeğim içinde.

Bebek arabasının hayatımızda kapladığı büyük yeri de dikkate alarak vereceğim paraya içim acımayacak dedim ve pahalı arabalar içinde araştırmalara başladım.

Bugaboo, stokke ve concord neo arasında kalmıştım. Bugaboo'nun oturak kısmını beğenmedim, oturtunca bebeğim çok da rahat etmedi gibi geldi. Bu arada bebeğim 7 aylık ve artık anakucağına sığmıyor.

Stokke fena değil fakat arabamın bagajı küçük ve bu araba katlandığında da bayağı bir yer kaplıyor. Mağazada denedim, kocaman oluyor, mümkün değil sığmaz arabama.

Concord neo bu açıdan hepsinden daha uygun geldi, hem bebek çok rahat ediyor, hem de katlanınca makul ölçülere geliyor. Bu sebeple Neo'da karar kıldık.

Saraçhane'de ki Ayhan Çocuk mağazasına gittik almak için fakat fikrimiz değişti oraya gidince ve TR'ye yeni gelen JANE RIDER ile döndük eve.

Öncelikle yeni bir araba ve Türkiye'de Ayhan Çocuk mağazasından başka yerde satışını görmedim henüz.Concord neo ile çok benzeşiyorlar fakat neo Çin'de üretilirken, rider İspanya'dan geliyormuş.
Neo'dan 1 kg daha hafif ve burada anlatması uzun sürecek bir takım teknik üstünlükleri var.Kesinlikle incelemenizi tavsiye ederim.
yabancı sitelerde videolar ve insanların yorumları var,hep olumlu şeyler okudum.

Biz kullanmaya başladık ve çok memnunuz. Fiyatı Neo'dan biraz daha pahalı ama.

Bu arada katlaması çok rahat ve bayağı az yer kaplıyor ama yine de büyük arka tekerlekleri çıkarmadan geniş olduğu için bagajıma sığmıyor (arabam fiat Punto) :(

Tavsiyem bebeğinize de yanınıza alarak gidip tüm arabaları tek tek değerlendirmeniz.
Bebeğiniz ve siz hangisinde rahat ediyorsanız 3'e 5'e bakmadan almanız.

Ben ilk arabayı alırken "Bebek arabasına o kadar para verilmez" mantığı ile birazcık daha ucuza kaçmıştım ama çok daha pahalıya maloldu ve 2. arabayı almak zorunda kaldım.

Bebek arabası çok çok önemli, bilginize :)


asna

pinar yazinca aklima geldi, ben ilk kizimda bugaboo kullandim, uzun boylulara uygun degil hakikaten ;-) tam bana göreydi :-pSumeyyeNL

Merhaba Arkadaslar,

Ben Hollandada yasiyorum ama 1 ay sonra Istanbula tasincaz. Stokke arabasini alicam.Turkiyede oldugunu simdi ogrendim nerden alabilirim acaba Stokke Arabalarini??

 Iyi Gunler Herkese!

 


EbruBora

Stokke Kanyon ve City's alışveriş merkezlerinde Nest by Mozaik mağazalarında ve tüm joker mağazalarında var.

Forum İstanbul ve İstinye park alışveriş Merkezlerinde ki Joker mağazalarında bulabilirsiniz.

Tavsiyem forum İstanbul da ki Joker mağazası, hem büyük, ferah bir mağaza hem de çalışanlar çok ilgililer, ben neredeyse mağazadaki bütün arabaları tek tek denedim, hiç sıkılmadan hepsini anlattılar ve yardımcı oldular :)

Kolay gelsin.


Deniz06

fndt bilmiyorum karar verdiniz mi ama bence en pratik olanı hem hafif hem de katlanınca az kapladığından Bugaboo Bee. Ben hem Bugaboo Bee hem de Stokke kullandım. Stokke'yle ilgili olarak daha önceki yorumla aynı fikirdeyim, yüksek olması çok büyük avantaj, fakat büyüklüğü ve ağırlığı biraz problem. Eğer büyük ve ağır olması sizin için bir problem teşkil etmiycekse Stokke iyi bir tercih. Ama eğer az yer kaplayan, rahat katlanan, tatillerde her yere yanınıza alıcağınız bir araba istiyorsanız bence en iyisi Bugaboo Bee.byantur

Biz Bugaboo Chameleon kullandık. Özellikle evinizin civarında kaldırımlar yamru yumruysa Bugaboo nefis, çünkü süspansiyonlu ve bebeği hiç sarsmıyor. Bee modeli Chameleon'a göre çok alçak ve küçük. Chameleon'un kışlık örtüsü var mesela, harika. Fermuarlı ve kışın üstünü çok güzel örtüyor. Tek kötü tarafı katlanınca çok yer kaplaması.  


byantur

Merhaba,

Biz Bugaboo Cameleon kullandık, o zaman Bee yoktu ve olsaydı da Cameleon alırdık sanırım. Çok memnun kaldık, özellikle yamru yumru yollarda inanılmaz, çünkü süspansiyonlu. Stokke fazla yüksek olduğu ve kullanması daha zor göründüğü için almadık. Bence Stokke ya da Bugaboo ile gezen anne babaların kaldırımdan inme çıkma vs hareketlerine, arabayı katlarkenki hallerine bakarak da fikir alabilirsiniz. Stokke zaptetmesi biraz daha zor bir puset gibi.

Mağazaya gidip bu hareketleri kendiniz deneyin, o da fikir veriyor.


Cevaplamak için Üye ol