3,5 aylık kızım daha önce yediği mamayı yemiyor

yeldai2r soruyor: 4

kızıma doğumundan itibaren mecburen mama takviyesi yapmıştık. ilk ay sadece geceleri aptamil mama veriyorduk. nadiren gündüz de vermiştim ilk ayında. sonra pompa alıp sütümü düzene sokunca mamaya gerek kalmadı ve 2. ve 3. aylarda hiç mama vermedim. bir kere mecbur kaldığımda çok methini duyduğum sma gold mamayı vermek istedim, içti ama hepsini birden acı çekerek kustu :( bu akşama kadar bir daha hiç mama denemedim. bu akşam uyku düzenini etkiler, belki daha rahat ve uzun uyur diye mama deniyeyim diyerek, tekrar aptamil hazırladım. o da ne, büyük hüsran! yüzünü ekşitmeler, bi beğenmemeler hanfendide :( çok üzüldüm. mamaya mecbur kaldığım zaman için aptamil tek kurtarıcım diye rahattım ama şimdi?...

benzer bişey yaşayan oldu mu? tekrar mamayla barışır mı kızım? (her zaman ilk tercihimiz elbette süt ama bazen ya emmiyor ya da benim, sağamadığım için dolapta sütüm kalmamış olabiliyor) bir de bu durum, yarın öbür gün ek gıdaya geçtiğinde de benzer tepkiler göstereceğine bir işaret olur mu?

cevabını esirgemeyenlere şimdiden teşekkürler :)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ceyla

aklıma ilk gelen mamanın bozulmuş olabileceği? tabi bilmiyorum yeni kutu mu açtınız yoksa evde bulunan daha önce açılmış mamamıydı? açılan mama 3-4 hafta içinde tüketilmeli belki bunu atlamış olabilirsiniz? ama başka neden olabilir ne yapmalıyım derseniz bir fikrim yok umarım mamayla tekrar barışır bebeğiniz :)


hale15

mrb,benim kızımda baştan beri hem anne sütü hem mama alarak devam etti doktor tavsiyesiyle benim sütüm yetmeyince.aynen 3.ayımızda hepiçtiği mamayı içmemeye başladı bağırıyodu içmeyeceğim diye,ben panik tabii,mama markasını mı değiştirsem dedim aptamil kullanıyorduk bizde.çocuk doktoru olan bi arkadaşımı aradım o da olabilir bu aylarda dedi,memeyi mamayı reddedebilir endişe etme,ısrarcı olma tekrar tekrar dene dedi,o dönemde miktarı epey azalttı sonra yavaş yavaş artırmaya başladı,mama verme aralığımı uzattım birde,3 saate çıkardım.geçecektir merak etme ama doktorunuza bi danış da derim farklı da olabilir.


yeldai2r

mama kalmış değil, yeni açmıştım bi heves :-/


ZeynepYenice

ilk kızımda olmuştu benim bu durum, biz o zamanlar humana AR veriyorduk (çok kustuğu için) bazılarının ısrarları üzerine aptamil AR yi denedik bi kere ne onu içti nede arkasından Humana AR2yi :( bir kaç gün resmen tavır aldı sanki, o arada da hep emzirmeye çalıştım ama yeteri kadar gelmiyordu sütüm, yavrum aç açç durdu bir kaç gün, ama sonrasında ilk aldığı mamaya yani Humana AR'ye devam etti..
Kimi bebek yeni tadlara pek açık olmuyor ama ek gıdaya geçtiğinizde durum değişebilir...  Cevaplamak için Üye ol