ömerim

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


BASKAYA61

Canım 3 aylık bebekden fazla beklenti olmamalı o dönemlerde gaz sancısı gibi sıkıntıları olabileceğinden huzursuzdur.Gaz problemi yoksa boğaz ve kulaklarına dikkat et enfeksiyon olabilir üşütürse. Ateşini kontrol altında tut devamlı


ikicocukannesi

bir arkadasım soyle demisti;

100 gun say, sabret sabret sabret:)

kızım son derece duzenli idi, varlıgını hic oyle aglayarak sızlayarak belli etmedi, hep nese getirdi bize.
 
oğlum ise, aman allahım, nasıl bir mızmızlanma, nasıl bir gaz sancıları atakları, nasıl bir huysuzluk. 100 gunu devirdik duzen ancak oyle oturdu,

ne diyeyim,
siz 90. gundesiniz bizim formule gore,
az kalmıs:)
hoscakalın.


nesejoy

doktorunuz diger ihitmalleri (idrar yollari enfeksiyonu, kulak enf. v.b. gibi ) elediyse gaz sancisi cekiyordur annesi. yuzustu kolunun uzerinde yatirip gezdirisen sakinlesebilir.  benim kizim 6 ay gaz sancisi cekti.nasil bisi cok iyi bilirim. 12 saat hic uyumadigi ve huzursuz oldugu olurdu.

yatarken yuzustu yatirablirsin o skilde gazini rahat cikarir ama tabi emniyet acisindan kontrol altinda tutmak lazim.emniyet icin delikli sunger yastiklar var onlari da kullanabilirsin.basinin altina sunger yastik karninin altina da ince bir bebek yastigi ile rahat edebilir.
ayrica bacaklari hafif yana acili bir sekilde karina bastirirsan gaz cikarmasina yardimci olabilirsin. ard arda 8-10 kere yaptirirsan bagırsakta sıkısan gazı cıkarır ve rahatlar ben hala kızıma yapıyorum. hareketi cok sert yapmadigin surece korkmana gerek yok. (ben bunu cocuk doktoru teyzemden ve fizik tedavi doktoru ablamdan ogrendim, onlar disinda herkes aman bacagina bisi olur diye korkuyordu)
gazli olan bebeklerde malesef duzen beklememek gerekiyor. benim kizimin gazi bitti disi basladi derken daha  yeni yeni duzen tutturuyoruz, o da her an degisebilir gibi geliyor cunku bebeklerin sagi solu hic belli olmuyor.her an diger disler baslayabilir!
kolay gelsin :)


nesejoy

bir de huzursuzlandiginda sizin disinizda birinin ozellikle babanin kucaginda gezmesinde fayda var. bunun 2 sebebi var

1. annelerin panigi ve huzursuzlugu bebege yansiyor, onlar agladikca bizim huzursuzlugumuz artiyor bizim huzursuzlugumuz arttikca onlarin huzursuzlugu artiyor. bu boyle bir kisir dongu olarak devam ediyor
2. erkeklerin vucut isisi daha yuksek oldugundan babanin gogsunde gaz sancilari daha kolay geciyor.(benim kizim en gazli doneminde sadece babasinin kucaginda iken kaka yapip rahatlardi), ayrica erkeklerin kalp atislari daha guclu oldugundan anne karni hissini veriyor  ve bu da  bebegi rahatlatiyor.
ama herkesin dedigi gibi sbir en onemlisi :)Cevaplamak için Üye ol