muhallebiye ne zaman başladınız?

yagmurdora soruyor: 4

arkadaslar muhallebiye ne zaman başladınız ya da bunun su zaman mutlaka baslanmalıdır/baslanmamalıdır gibi bi zamanı varmıdır?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gokcee

6.aydan sonra basladık ama sana tavsıyem muhallebıye cok alıstırmaman..cunku muhallebı besleyıcı bı oğün değil nihayetınde..eger bebegınde ıstahsız veya yemek secen bı cocuk olmazsa kı umarım olmaz..muhallebı zaten cok gereklı bı yemek olmaktan cıkıyor kısa surede..ben cocukların onunde bekleyen obezıte rıskı yuzunden kılo konusuna cok dıkkat edıyorum ve bebegımı gereksız yere sısırmek ıstemıyorum..benımkı artık 1 yasını gectı ve yaklasık 4 aydır hıc muhallebı vermıyorum..zaten 1 yasını gectıkten sonra artık herseyı yıyebıldıgı ıcın..muhallebıyı coktannn unuttuk gıttı bıle..:)


asli_yagmur

doktorumuzun bize verdiği listede muhallebi için kilo alımında sorun olan bebekler için diye belirtilmiş. belki gece emmesini bırakmak veya gece uyanmasını engellemek için yatmadan akşam öğünü olarak verilebilir ama bence sebzesini, meyvesini, yoğurdunu güzel yiyorsa çok da gerekli değil.


asli_yagmur

doktorumuzdan ilave yorum: 6 aydan sonra daha çok enerjiye ihtiyacı olacağından, kilo alımının iyi olmasını istiyorsanız bence verin. ayrıca geceleri uzun uyuması için de verebilirsiniz.
ben yine de şahsen kararsızım. kilo alımı normal olduğu sürece gerek yok gibi geliyor, hele anne sütü de alıyorsa. ama çok sık uyanıp beni haşat ettiği gecelerde muhallebi vereyim ben artık diye düşünmüyor da değilim :D


kelebek39

aslı-yağmur ben de bu hafta doktora gittim ama liste vermedi.doktorumuz başka ile gidince mecburen dr değiştirdik.pek ilgilenmedi.zahmet olmazsa listeni yollar mısın_?Cevaplamak için Üye ol