doğum günü

hande soruyor: 10

Malum Cumartesi günü Can 2 yaşını bitiriyor. bazı setler gördüm çok hoş ama acaba Can için çok mu erken? hiç acele etmemeliiyim bu setlerle ilgli ve ne tavsiye edersiniz? Hediye işinde çok geç kaldım ve zamansızlıktan ancak internetten bugün sipariş vereceğim. bir tavsiyeniz var mı?

Setler;
http://www.boyutstore.com/urun/art-crazy-egitim-aktivite-dergisi.aspx

http://www.boyutstore.com/urun/anaokulu-dergisi-okul-oncesi-egitim.aspx

http://www.boyutstore.com/urun/bbc-active-kids-english-zone-dil-egitim-seti.aspx?ttype=Instalments#pt

Can'ın ilgisini çekebileceğini düşünüyorum ama üzerlerinde 3-5 yaş yazıyor

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Damla

İlki bizde yok ama, bence şu anda en çok yararlanabileceği bu, http://www.boyutstore.com/urun/bbc-active-kids-english-zone-dil-egitim-seti.aspx?ttype=Instalments#pt

DVD'ler genelde çok az konuşmalı, bol görüntülü. Sadece o DVD'nin konusu konuşuluyor. Hani anlamadığın bir dil konuşulup dururken sıkılırsın ya öyle olmuyor, klip izler gibi düşünebilirsin. Yaşı Televizyon izlemek için küçük olsa da, bir tanesi 20 dakika falan sürdüğü için 2-3 günde bir bir tane izletebilirsin bence rahatlıkla. Ayrıca kitapları da var, bazı aktiviteler yaşına büyük gelse de yine de yararlanacağından eminim.

Anaokulu serisini de çok tavsiye ederim. Ama onu seneye alırsan daha yerinde olur bence. Ilgaz genelde bir aktiviteye takıyor, mesela labirente sarıyor, bir sürü dergi çıkartıp labirentlerini yapıyor (parmağıyla), başka bir gün hepsinin kesme aktivitelerini kesmek istiyor. Sıralı sekili eğitimdense, okul öncesinde böyle öğrenmeyi de önerdikleri için ben de dur o sonraki sayıydı falan demiyorum. Ama bu arada dergilerin bir miktar canı çıkıyor ve eminim ileride bazı oyunları falan harap ettiği için kendisi de hayıflanacak. O yüzden özellikle doğum günü hediyesi olacağından hemen şimdi almamak daha iyi olabilir.


hande

taytay'ı yılbaşı hediyesi olarak almıştık peyibal teşekkürler:) gerçekten çok güzel ama henüz bizimkinin ayaklar tam yere basmadığı için dengeyi tam sağlayamıyor. sanırım 2cm daha uzayınca tam olacak:)

bbc aktive kids'i az önce aldım teşekkürler:) boyut çok yardımcı oluyor. cumartesi elimize ulaştırabilmek için kolları sıvadılar. birde idefix'ten kütüphanedeki aslanı aldım:))


khan

Hande,

Eger Can'ın ayrı bir DVD çantası yoksa, English Zone ile beraber bir tane edinmeniz iyi olabilir. DVD'ler içindeki klasöre takılı DVDlikleriyle geliyor ama çok iyi değil. Başka DVDsi varsa onları da tek çantaya koyarsınız. Fermuar ucu büyük olanlardan olusa daha iyi olur, lastikliler falan.

Peyibal,

Siz aldınız mı bisikletten? Çok süper bir doğum günü hediyesi olur gerçekten. TayTay bisiklet kulübü olacağız yakında :)


hande

iyi fikir teşekkürler:)

sahi evet aldınız mı?? birlikte dolaşırlar artık


esraozlem

Biz de Ada'ya pedalsız tahta bisikleti henüz zamanı gelmese dahi, çok sevdiğimiz için tesadüfen tasfiye edilen bir dükkandan uygun fiyata bulup almıştık.  Bu yaz 2. doğum günü hediyesi olarak vermeyi planlamıştık ama şimdi hande boyu yetişmiyor filan diyince , bekleyip yılbaşında mı  (2.5 yaşında olacak) versek diye düşünmedim değil. Kulübe bir de kız alırsınız herhalde :))hande

Aaaaa Ada olmadan bir grup olmazdı zaten:)

90-92cm boy olunca sanırım rahat binebilir.bu Ada'nın boyuna bağlı. Can ortalamalarda giden bir çocuk, iri değil. tahminen şu an 87-88cm.  ilk aldığımızda sadece parmak ucu basıyordu yere, şimdi ise neredeyse tamamı deymek üzere ayağının. Tam binemesede sık sık üstüne çıkıyor ve bize tutturup denge sağlatıyor ve sürüyor kendince:) ve çok seviyor bisikletini.


khan

Bu arada, bu bisikletin selesinin yüksekliği ayarlanabiliyor. Biz aldığımızda an alçağın bir yükseğindeydi, en alçağa ayarladık diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim.


esraozlem

Hande, Ada da öyle uzun bir çocuk değil, boyu ortalamalarda gidiyor. Muhtemelen yaza henüz boyu yetişmeyecektir. Yine de tam binemese de yazın daha çok hoşuna gidebilir tabii :)

Khan, selenin ayarlanabilir olup olmadığına bakmamıştım, hemen kontrol edeceğim akşam eve gidince.

EsraEA

Ben denk geldikçe anaokulu dergisi alıyorum. Seneye kullanırız diye.
Diğer setleri de komşumda gördüm. Gerçekten biraz daha büyük çocuklar için duruyor. 2.5 yasindan sonra belki daha çok kullanabilir.
Doğum günleri yakınmış. Şimdiden kutlu olsun. Üçüzlerinki de çarşamba günü. Ben de  hediye alsam mı, alırsam ne alsam dedim şimdi :)) Daha hala 2 yaşına gireceklerine adapte olamadımm da :) Çok uzak bir zamanmış gibi geliyor.
Üçüzü herzaman parka çıkarmak zor olabilir diye eve kaydırak almıştım zaten. Salon müsait. Yakında bahçeli eve çıkmayı planlıyoruz. Bahçede de kullabilecekleri, salıncak, tahtırevalli tarzı birşey olabilir belki.


ElfAna

TayTay' dan memnun kaldiniz mi?Cevaplamak için Üye ol