Kahvaltıya nasıl alıştırabilirim?

zemer soruyor: 5

Selam benim kızım hala karışım kahvaltı yapiyor.acaba ayrı ayrı kahvaltıya nasıl alıştırabilirim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkgulnur

Bence onune koyarak kendi yemesi icin tesvik edin. Kizim kahvaltıyi kendisi yer. Cok nadir ben veririm biseyler. Özellikle catalla yemeyi cok seviyor deneyebilirsiniz sizde.


bluebamboom

İpekkgulnur un dediği gibi önüne koyup yemesi için teşvik edebilirsiniz. Yemezse de üzülmeyin. Aylardır denemediğim çeşit kalmadı. Kızım kahvaltida sadece kaşar peynir yiyor :) sabahlari yogurt ya da meyve yemeği kahvaltiliklardan daha cok seviyor..


zemer

Sevgili ipekkgulnurkızıma karışım kahvaltı yedirirkende öğlen ve akşam yemaklerinde de mutlaka önüne birşeyler koyarim ama kendisi 2 3 lokma alır taman onun dışında kesinlikle yemiyor.son zamanlarda da yemek yememek için agliyor, ağzını çeviriyor napicam bilmiyorum bu sorunu nasıl aşıcam onuda bilmiyorum:(((çok canım sıkılıyor.


zemer

Blubamboom slm.kahvaltıyi tek tek yapmadıgı gibi 1 aydır da hicbirsey yemek istemiyor 2-3 kaßik ancak yedirebiliyorum onun dışinda bidaha ağzını kesinlikle aćmıyor agliyor.sizin kızınizın menusü nasıl acaba öğunlerini paylaşabilirmisiniz acaba.ben mi ellam yapıyorum bilmiyorum:((


bluebamboom

Yazayım tabii. Sabah uyanirken emer, sonra biz kahvalti ederken ona bir yumurta türevi(biraz omlet ya da haşlanmış yumurta ya da krep) yanına beyaz peynir, kaşar peynir, domates dilimi, 1/4 salatalık, 2-3 zeytin koyarım. Bunlardan kaşar peyniri genelde yer yutar. Bazen domatesi de yer. kalanını mıncıklar, ağzinda geveler, tükürür. Kahvaltidan 1 saat sonra haliyle acıkmış olur. Eğer kahvaltıda yemediyse 1 orta boy kase yoğurt yer. Yediyse, tam buğday unlu muhallebi (şeker koymam, meyveyle tatlandırıyorum/1 çay bardağı süte yapıyorum) ya da sadece meyve ver ( yayım elma ya da 1 orta boy muz gibi) öğlen uykusundan sonra öğle yemeği olarak 2-3 yemek kaşığı yemek ( sebze ya da çorba ya da bulgur/pirinç pilavı) koyarım, zaman zaman tamamını bitirir. Alşam üstü biraz meyve yer. Saat 19:00 da gyine acıkmış olur. Öglen yemediği çeşidi ( sebze yediyse, et suyuna corba gibi) öneririm 2-3 kaşık kadar, zaman zaman bitirir.uykudan once gene emer. Bir de sabaha karşı emer.

Bir günü bir gününe uymuyor, ben yukarıda son üç haftanın ortalamasını yazdım. 3 haftadır gündüz emzirmeyi kestim. O nedenle yemek yeme miktarı arttı. Öncesinde kaşık oranlari 1-2 bebek kaşığıydı. Yemeği reddetip meme emmek istiyordu. Şimdi meme emmek istedikçe ne yersin diye soruyorum buzdolabına koşup gösteriyor. (Genelde yoğurt istediğinde) Yemek pişirirken de anlatıyorum ne yemek hazırladığımı. Sonra karnı acıkınca hem gösteriyorum, hem soruyorum hangisini yersin diye. Çoğunlukla seçtiğini yiyor.Cevaplamak için Üye ol