kulaktan ateş ölçer nasıl kullanılır

turkuazz soruyor: 9

weewell wth 430 la yaptığım ölçümden hiç emin değilim.yanlış mı kullanıyorum acaba

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


e_pack

ben de weewell kullanıyorum

çokta memnunum.Ölçümlerden emin değilim derken bi kulak başka diğer kulak başka ölçüyo gibi mi memnun değilsin tatlım ???


turkuazz

ateşi olduğu belli iken normal ölçüyor 36.5 gibi mesela.başka termometre ile ölçüyorum 38.5 çıkıyor.kulağına soktuktan sonra mı düğmesine basıcam önce mi anlayamadım..


NuPe

bana kulaktan ateşölçer çok güvenilir gelmiyor. göğsüm mastit olduğunda ateşim çıkmıştı ve 36 ölçüyordu kulaktan ateşölçer ,ateşimde cıvalı derece ile 39 idi...bebeğimde de farklı ölçüm yapıyor her zaman.


sevfurkereym

kulaktan ateş ölçer iç ateşini ölçüyo.hastayken vücüt sıcaklığı normalken bile iç ateşi öle olmuyo.ben braun kullanıyorum.bende ilk aldığımızda böle düşünmüştüm.çocuk dr da kulaktan ölçüğünde sormuştum böle yanıtladı.artık devlet hastanelerinde bile alına yakınlaştırıp ateş ölçüyolar.bartum

Kulaktan ateş ölçerken; Doğru bir ölçüm için kulağı arkaya doğru çekerek kulak kanalını düzleştirin Eğer çocuk 1 yaşından büyükse kulak arkaya ve yukarıya doğru çekilir.

Ben denedim bu şekilde doğru sonuç veriyor. Benim alına öpücük yöntemimle paralel sonuçlar veriyor:) Bu şekilde ölçülmesi gerektiğini öğrenmeden önce çocuk bana sıcak geliyordu ama ateşi düşük gösteriyordu.


nisa06

turkuazz
kullanma kılavuzunda açıklamıyor mu nasıl kullanacağını?yoksa birisinden mi aldın ?
ben de braun var.önce açma düğmesine basıp açıyoruz.sonra kulağına sokup ölçme düğmesine basıp basılı tutuyoruz.ölçtüğünde ötüyor zaten sonra çekip bakıyoruz kaçmış ateşi diye.
ama ben hala eski usul civalıya daha çok güveniyorum nedense. 


meryemkaya

eski tip olanlarda kulağı alttan çekip termometre probunu içine sokuyorsunuz ve temas etmesi gerekiyor  sağ ve sol kulağın ısısı aynı  olmayabiliyor benim kulalndığım markada infrared özelliği var kulağına yaklaştırmanız yeterli ısıyı uzaktan alıp sonucu veriyor cıvalı ile test ettiğimde sonuçlar mükemmel kardeşim aşı sonrası ateş yükselmesinden dolayı havale geçirmişti hiç unutmuyorum bu yüzden ateş ten çok korkuyorum ve önlemimide alıyorum  paranax pedifen ve ateş öleçrim sürekli yanımda  çocuk büyütmek kolay değil


ayseak

Şurda ateş ile ilgili  açıklamalar mevcut 

http://www.kulaktanatesolcer.net/jaleturk

Benimde bebeğim için ateş ölçere ihtiyacım var koltukaltı ile olmuyor çıngar yapıyor temassız ölçüm yapanmı veya kulaktanmı almam lazım  hangisi daha mantıklı kızlar


Cevaplamak için Üye ol