Arı sütü,arı poleni,propolis

gulcinozden soruyor: 1

başlıkta yazdıklarımı kullanan varmı? aralarındaki farkı pek anlayamadım.
kullanan arkadaşlar varsa ne amaçla kullanıyorsunuz ve ne gibi faydalarını görüyorsunuz
paylaşırmınız?

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


yaprakcik

mrb  benım 24 aylık kızımm  var..  arı  sütünün ve polenin faydaları çok ama çok...  ancak 2 yaşından önce cocuklara  başlanmaması gerektiği 2 yaşından sonrada   1 yılda  4 -5 kez   (prinç  tanesi kadar) verılmesi  gerektiğinii  öğrendim..şimdi biz başladık tam mevsimsel  geçiş ..  ayrıca  arı sütünün kız cocuklarının erken ergenliği girdiklerinide  etrafımdan çok kişiden duydum .tabiki sadece    duyum yorum  sızlere kalmış  ... Saf BalveArı Sütü, Polen, Propolis  7'den 77'ye çocuk-kadın-erkek herkese sayısız faydalar sağlayan super etkin ve tamamen doğal ürünlerdir. Kansere karşı doğal koruyucu olmasının yanısıra kanser tedavisine önemli bir destek mahiyeti gösterir. Kemoterapi benzeri ağır tedavilerin tahrip edici ağır yan etkilerini tolere eder. Gebelik ihtimalini artıran, yaşam kalitesini yükselten bu ürünler bir gençlik, sağlık ve uzun yaşam iksiri görevi de görür.


arı Sütü çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren önemli ve doğal bir katkıdır. Arı sütü ve arı ürünlerinin tekil ve beraber kullanımlarıyla ortaya çıkan sayısız yararlardan bazıları şöyledir:

-Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi üzerinde yoğunlaşmış bilimsel araştırmalar da mevcuttur: Prof. Sver ve arkadaşları denekler üzerinde yaptıkları deneylerin sonucuna göre arı sütünün bağışıklığı kuvvetlendirici belirgin etkilerini ispatlamışlardır. Bağışıklık sistemini arı ürünlerinin kompozit kullanımı tam olarak destekler. Arı Sütü, Polen ve Propolisin ideal doz ve kullanım şekilleriyle, kalp-damar, sindirim, sinir ve savunma sistemleri güçlenir ve bünye hastalıklara karşı önemli oranda direnç kazanır. T1-T2 savunma hücrelerinin artışı ve direnci konusunda da etkin oldukları tesbit edilmiştir.. 7'den 77'ye her yaştan Kullanıcının genel durumlarında gözle görülür iyileşmeler gözlenir

-Arı ürünleri Kanserle medikal mücadelede hastanın direncini artıran ağır yan etkileri tolere eden destek yönleriyle ön plana çıkar. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel araştırmalarla ortaya konmuştur. Tayvan Memorial Tıp fakültesinde görevli tüm onkologların katıldığı araştırmanın sonucunda medikal tedaviyle beraber kullanılmasının yayılımı iki kat yavaşlattığı ifade edilmiştir. Bu ve benzeri araştırmalarla ilgili detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ürünler güçlü anti-kanser ve antioksidan tanımına da girmektedir. Buna bağlı olarak önleyici ve koruyucu tıp anlamında ayrı bir önem verilmektedir. Kullanıcılar kemoterapi seansları ardından daha hızlı toparlanmakta, kan değerleri ve dirençleri yükselmektedir. 

-Gebelik; gebe kalma ya da bırakma yönünden sorunlu aile bireylerine arı sütü ve polen kullanımı önemle tavsiye edilir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla gebelik şansının yükseldiği belirtilmiştir. Sohaq Üniversitesi'nde jinekolojide tedavi gören 99 çift üzerinde yapılan bir deneyde gebelik şansının ~3,3 kat arttığı sonucuna varilmiştir.. (

-Fırat Üniversitesi'nde gerçekleştirilen gebelik konulu araştırma sonuçlarına göre sperm sayı ve kalitesi arı sütü kullanımıyla belirgin artış göstererek gebelik ihtimali buna bağlı olarak artmaktadır. Ayrıca, arı sütünün gelişme ve büyümeyi hızlandırıcı, hormonal düzenleyici, cinsel gücü ve döl verimini arttırıcı olarak da kullanıldığına dikkat çeken araştırma tüm bu içeriğiyle arı ürünlerinin gebelik amaçlı kullanımına işaret etmektedir.

-Sara (Epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. Düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafiflediği va nöbet aralarının açıldığı belirtilmiştir. (

-Diabetlerin, düzenli almaları halinde, insülin kullanımını azami yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. Tip II Diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. 

-Zihin açıklığı için kullanılan ve beyin gücüne güç katan özelliği ile arı sütü öğrenciler ve zihin yönüyle öne çıkan meslek sahipleri için super benzin görevi gören bir üründür. Zihin gücü için arı sütüyle birlikte mükemmel gıda olarak adlandırılan polen de önerilir.

-Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids'ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve şifalı etkiler gösterirler. (migreKaynak: en Ağrılarını azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis şifalı, etkin ve doğal çözümlerdir.

-Bu iki ürünün Güçlü Antidepresan özellikleri de keşfedilmiştir. Anksiyete ve Yoğun Stres şikayetleri olanlara tamamen doğal ve yan-etkisiz kolaylıklar sunar.

-Şehir yaşamının yan etkilerinden olan kronik yorgunluk, halsizlik, isteksizlik gibi sorunlara arı sütü ve polen yaygın olarak denenmiş çözümlerdir.

 -Kemik Erimesine şifadır. Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır. Araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur. Yine Japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir. Kemik erimisine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir. (Kemik Erimesi konulu detaylı bilgiler için tıklayınız)

-Yaşlılıkta, arı sütü Hücre yenilenmesini tetikler. Yaşlandıkça ortaya çıkan hücre bölünmelerindeki arızaları giderir. Böylece Yaşlanma etkilerinin önüne geçerek, uzun ve sağlıklı bir gençliğin sürdürülmesine yol açar. Polen ise ileri yaşlarda çabuk hazmolan ve kolay emilim özelliği ve içerdiği inanılmaz oranda esansiyeller ile mükemmel gıdalanma imkanı sunar. Arı sütü ve polen kullanımı ikinci bir bahar etkisi getirir.

-Kolesterolü düşürür: Üniversitelerde bilim adamlarınca yapılan araştırmalarda saf arı sütü kullanımının kolesterol'de yüzde 14 civarında ve trigliseridlerde ise yüzde 38'e kadar düşüşlere yol açtığı tesbit edilmiştir.Ayrıca, Kroner damarların ve karaciğerin incelenmesi sonucu arı sütü alanlarda önemli üstünlük gözlenmiştir. Yani mevcut kolesterol'ün kalp-damar ve karaciğer üzerindeki zararlarını tolere ettiği de saptanmıştır. Arı sütü yanında propolis de kan değerlerinin iyileşmesinde etkindir. (Arı Sütünün Kolesterol'e Etkisi Konulu Detaylı Bilgiler İçin Tıklayınız..)

-Hiper Tansiyon, Oynak Tansiyon sorunlarına kalıcı devadır. Kullanıma başlandıktan çok kısa bir sürede kullanıcının kalp damar sisteminde dengeleyici yönüyle etkin olur. Damar tıkanıklığına da iyi gelir. Zira, damarların iç çeperini açar, kanı inceltir, böylece kan akışını en ücra kılcal damarlara kadar ulaşmasında rol oynar. (http://www.aridunyasi.com.tr/hiper-tansiyon-ari-sutu.html" style="color:rgb(51,51,51); background:inherit">konuyla ilgili detaylı bilgiler ve kaynaklar için tıklayınız..)

-Fiziksel ya da zihinsel yoğun mesai yapanlara arı sütü ve polen iş-antreman öncesi kullanımlarda metabolik motivasyon ve yüksek performans sağlar, bedensel-zihinsel aktivite sonrası kullanımlarda ise dinlendirici ve dinginlik vericidir. Uzun yaşam ve gençlik iksiri olarak bilinirler.

-Arı sütü, Kadınlarda Regl ve Menopoz dönemlerinde ve erkeklerde iseAndropoz döneminde bünyeyi destekler. Bir dizi araştırma sonuçlarının derlendiği bir bilimsel makalede de arı sütünün kadınlarda menopoz sonrası şikayetleri azaltıcı etkisi olduğu belirtilmiş ve yumurtalıkları ameliyatla çıkarılmış deney hayvanlarında yapılmış bir araştırmada arı sütünün bu etkisinin östrojen benzeri maddeler salgılatmak yoluyla gerçekleştirdiği anlatılmaktadır. Erkeklerde ise testerasyon hormonunun salgılanması şeklinde paralel etki kendini gösterir. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=15946813" target="_blank" style="color:rgb(51,51,51); background:inherit">Kaynak: J Ethnopharmacol. 2005 Oct 3;101(1-3):215-20.).

-Kronik Ağrıları hafifleten ve gideren özellikleri bilimsel araştırmalarla tesbit edilmiştir. Arı sütünün hafifletici etkisine propolis de antiseptik etkileriyle takviye eder. Ağrı anlarında ılık suda alınacak propolisin terapik etkileri görünür. (http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1513150" target="_blank" style="color:rgb(51,51,51); background:inherit">Kaynak: Evid Based Complement Alternat Med. 2006 September; 3(3): 339–348. )

-İktidarsızlık ve İsteksizliğe: Damarları açan, kanı incelten, hormon dengesine katkı veren ve kas yapısı ile bünyeyi güçlendiren özellikleri ile iktidarsızlık sorununa arı sütü önemli bir çözümdür. Polen ise kas sistemi üzerinde performans artırıcı etki gösterir. Anı sütü vücudumuzun hormon dengesine katkıda bulunmasıyla cinsel isteksizlik ve soğukluğu yaşayan çiftlerde çözüme yardımcı olur.

-Tiroid bezinin önemli bir otoimmun hastalığı olan Graves Hastalığı’nda otoimmun antikorları baskılayarak düzenleyici görev yapabileceği belirtilen arı sütünün, tiroid beziyle ilgili pek çok sorunda çözüme yardımcı olabileceği bildirilmiştir (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17322576" target="_blank" style="color:rgb(51,51,51); background:inherit">Kaynak: Endocrine. 2006 Oct;30(2):175-83.).

-Eklem-Mafsal İltihabı (Arterit), Romatizma ağrıları, çeşitli iltihabi hastalıklar, karaciğer yağlanması ve eklem hastalıklarında yararlıdır.. Arı sütünün çeşitli iltihabi hastalıklarda başarı ile kullanılabileceğini destekleyen bir çalışma da Bulgaristan’da yapılmıştır. 125 iltihabi hastalık üzerinde yapılan araştırmada arı sütünün organizmada immino-biyolojik aktiviteyi arttırarak hastalığın önlenebileceği sonucuna varılmıştır. Propolis de iltihabi tüm hastalık ve enfeksiyonlarda önemli bir deva kaynağıdır. Bu iki temel arı ürünün beraber kullanımı ile kısa sürede sonuç alınabilir.

Bronşite karşı arı sütü ve propolis kullanımı kısa sürede kullanıcıyı şaşırtacak düzeyde etki gösterir. Kış aylarını çok daha rahat geçirmek mümkün olur. Bronşiyal Astım, allerji, nefes darlığı ve sigaraya bağlı soluk alma zorluğu yaşayanlara da bu iki ürün deva olur. Astım hastaları da kısa sürede ürünlerin olumlu etkilerini görmektedir.

-Kırışıklara, deri hastalıkları ve sorunlarına, sivilceye deva olan arı sütü ve propolis ten tazeliği/güzelliği veren ve deri nemini ve parlaklığını koruyan etkiler gösterir.. Bu sonuçlar için ten üzerine doğrudan propolis-bal uygulaması, deri üzerine küçük miktarlarda arı sütü uygulaması ve bu iki ürünün ağız yoluyla alımı önerilir.

Arı Sütünün Faydaları için daha detaylı bir sayfaya buradan ulaşabilirsiniz..

Arı Poleninin Bazı Yararları: Mükemmel Gıda olarak nitelenir. Yüksek performans sağlar, sporcular ve sportif yaşayanlar için anabolik (kas adale yapan) etkileriyle öne çıkar. İçindeki flavonoidler en büyük antioksidanlar arasında sayılan E vitamininden 200 kat daha fazla antioksidandır. En mükemmel B-vitamini kaynağı olarak nitelenir. Bir çay kaşığı polen günlük B vitamini ihtiyacını karşılar. Yine aynı miktarda bulunan esansiyeller devasa boyutlardadır. Bir çay kaşığı polendeki temel esansiyelleri alabilmek için 12 litre süt içilmesi gerekmektedir. (Esansiyel: bedende üretilmeyen ve dışarıdan almak zorunda olduğumuz aminoasitlerdir. Her türlü doku inşasında, yenilenmesinde, tamirinde bu aminoasitlere gereksinim duyarız. Beslenmemizdeki temel amaç bu esansiyelleri almaktır.) Günlük 10-15 gr polen tüketen bir kullanıcı tamamen doğal ve organik, sindirimi 40 dakika gibi hızlı ve kolay, ayrıca zengin bir vitamin ve mineral kaynağı tüketmiş olur. Polenin faydaları..

Propolis'in Bazı Faydaları: Çok güçlü antibiyotik etki içerir. Farklı enfeksiyonlarda 10 kattan 100 kata kadar antibiyotiklere göre daha etkin olduğu deneylerle tesbit edilmiştir. Aynı zamanda polen gibi içerdiği flavonoid nedeniyle güçlü antioksidandır. Ağır enfeksiyonlar ve kanserle mücadelede etkin olarak kullanılır. Solunum yolları enfeksiyonlarına da dermandır. Mantar ve zararlı bakterileri durdurur. İyileşmeyen yaralar, deri üzerinde iltihaplı enfeksiyonlar için de kullanılır. Sedef hastalığına doğrudan uygulama ve oral tüketim beraberliği ile deva olur. Apse ve ağız içi iltihap ve yaralara iyi gelir. Genel ağız-burun-gırtlak sağılığı için propolis ekstraktı damlatılan suyla gargara yapılır. Çok güçlü Antiviral ve Antibakteriyeldir. Propolisin faydalarıCevaplamak için Üye ol