yumurta alerjisi

tinkerbell78 soruyor: 3

6.5 aylık bir kızım var yumurtaya alerjisi olduğunu öğrendim deriden yapılan bir test sonucunda 1 yaşında tekrarlanacak bu alerji kalıcı olur mu bizimle aynı durumu yaşayanlar vardır mutlaka 1 yaşından sonra geçer mi ? kalıcı olmasondan korkuyorum yumurta pek çok yiyeceğin içinde olan bir besin maddesi

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


arassimsek

geçmiş olsun, kalıcı olmuyormuş ,emziriyorsanız siz ve bebeğiniz yumurta yemeyeceksiniz zamanla geçiyormuş


paradise_irem

Benim Oğlumda da Süt ve Yumurta Alerjisi Var 3 Aylıktan Beri Ama Biz 9 Aylıkke n Öğrendik Şuan 13 Aylık Ve Hala Devam Ediyor Ama Emzirdiğim İçin Ben de Diyet Yaptım Oğlumda Süt ve Ürünleri Yumurta ve Yumurtalı Yiyecekleri Hayatımızdan Çıkardık Yaraları Azaldı..

pregomin AS Kullanıyoruz Biz de Süt Yerine..

Sanırım Geçmesi Çocuğun Bünyesi ve Sizin Dikkatinizle Alakalı.. Biz 1 Yaşını Geçtik Hala Devam Ediyor Bikaç Ay sonra Test Yaptırcaz Tekrar Umarım Azalmıştır..


tinkerbell78

enziriyorum yumurtayı da kendi beslenme düzenimden çıkardım kol ve bacak bileklerinde atopik dermatit vardı bu değişiklikten sonra çok hafifledi hatta geçti diyebilirim. Biz kızımın alerjisini hırıltılı solunum ve öksürük şikayeti ile gittiğimiz doktor kontrolünde öğrendik doktorun tanısı bronşiolit oldu virütik bir sebepten kaynaklanabileceği gibi yumurta alerjisi nedeniyle de olabileceğini söyledi dokorumuz, antibiyotik ve ventolin şurup kullandık bir hafta kadar hastanede de ventolini buhar makinası ile verdiler şimdilik iyiyiz umarım tekraralamaz.

cevaplar için teşekkürler arassimsek ve paradise_irem herkese geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol