Kundak

GulsenAzra4A soruyor: 7

slm arkadaşlar bebekler kaç aya kadar kundak yapılır fikriniz varmı

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


oglumlahayat

kundaktan kastınız  eski tip ip yada kumas tarzı şeylerle battaniye üzerinden bağlamksa yapmadım ama penye battaniyeyle sarmaladım .çünkü herkesin şikayeti gibi kendi kendini uyandırıyor...hala da o şekilde uykuya dalıyor...bu aralar geceleri sarmıyorum alışşsın diye..


CokBilmis

.


Meowwow

Arkadaşların bahsettiği yöntemle 5 aya kadar kundakladım sonra çeşitli varyasyonlarla 8 aya kadar kundaklayabildik sonra imkansızlaştı. Dr Harvey karp 1 yaşına kadar kundaklayabilirdiniz diyordu. Kundaklamayı bıraktıktan sonra bir iki hafta zor bela uykuya daldı. Sağa sola dönüp kafasını yatağın kenarlarına çarptı ama en sonunda alıştı. Mutlu son :)))


sunkey

http://gorsel.yandex.com.tr/yandsearch?text=swaddle%20me&img_url=http%3A%2F%2Fwww.baby.ru%2Fstorage%2Fc%2F7%2F0%2Fc%2F508108.478630.jpeg&pos=11&rpt=simage&lr=11508&noreask=1  ; Ben bu kundağı kullandım. Temmuz doğumlu kızımı  sadece beziyle buna sarıp uyuttum. Çok sıcaktı, ama Çokbilmişin dediği gibi moro refleksi bizi bitiriyordu. Hatta eve çok insan geldiğinde uyaran çoğaldığından bu refleks  artıyor, sabaha kadar sıçrıyordu. Tercihe kalmış ama kesinlikle kullanışsız ya da zaralı değil, kalçalarını sıkmadığınız sürece.


hosgeldinbebegim

ben de büyük kızımı kundakladım. ama ne kadar süre ile kundakladığımı hatırlamıyorum:/

mayısta doğacak bebeğim için de swaddle me kundağınının 2 boyunu aldım şimdiden.


yasomit

ben hiç kundak yapmadım .sonuçta bizi sımsıkı sarıp uyutmaya çalışsalar uyumayız herhalde bırak serbest kalsın yavrun...


payziner

arkadslar bende kundak düşünüyorum ama en fazla 40 gün oda herkes eline alıp bebeği tutmada zorlanıyor artı bebek içinde iyi olduğunu düşünüyorum tabi herkesi görüşü bu
Cevaplamak için Üye ol