Stresli iş hayatı, amniyon sıvısının azalması, sorular sorular...

bocuay soruyor: 5

24 haftalık hamileyim, bugüne kadar normal giden hamilelik sürecim amniyon sıvısının azaldığını öğrenmemle alt üst oldu. Kurumsal bir firmada orta düzey yönetici olarak çalışıyorum, tüm gün ayaktayım, işlerimi devredebileceğim nitelikte bir çalışanım da yok, yedeklemem de yapılmıyor o yüzden çok çalışmak zorunda kalıyorum. 3 gün sonra yılın en önemli iş aktivitem denetimim başlıyor, doktorun vermek istediği 10 günlük raporu da alamadım, doktor baya sinirlendi.

Amniyon sıvısı dinlenmekle ve bol sıvı almakla gerçekten artar mı, canım çok sıkkın, bana akıl ve moral verebilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


neretva

Çok sevindim teşhis olmasına. İnşallah kalanı sorunsuz geçer.


hally

amniyon sıvısının azalmasının pıhtılaşmayla alakalı olduğunu ilk defa duyuyorum bende gebeliklerimde bu sıkıntıları çok yaşadım en yakın zamanda baktırmayı düşünüyorum bu pıhtılaşma dediğiniz genetikle alakalı olan değil mi birde hangi dra gittiğinizi paylaşırsanız sevinirim,,,....

arkadaşımız doğum yaptımı acaba hamileliğin kalanı nasıl geçti eğer buraya tekrar bakarsa güzel haberlerini bekliyoruz


bocuay

hally, doktorumla ilgili bilgileri size yazdım :)

Kan pıhtılaşmasının keşfedilmesi sonrasında her gün 1 kere kollarımdan veya bacaklarımdan kan sulandırıcı iğne oldum, hamileliğim bitene kadar da amniyon sıvısı azalması riski yaşamadım. Kan pıhtılaşması yüzünden normal ve epidural doğum önerilmedi, genel anestezi ile sezaryan oldum. Bebeğim 2 aylık ve sağlıklı maşallah :)


hally

maşallah Rabbim size ve evladınıza sağlık sıhhat versin inş. bendeki sıkıntınında sebebi bulunur da hamile kalmak için bir umudum olur iyi bayramlar diliyorum


sanemsy

Bende erken haftalarda amnios sıvı beklenenden az demişti doktorum. Bol su içtim. Bir de yabancı forumlarda hindistancevizi suyunu önermişlerdi. Duzenli içtim ve işe yaradı:) son kontrolde sıvı miktarı gayet iyi dedi doktorum;) tavsiye ederim..
Cevaplamak için Üye ol