bebeğim çok erken uyuyor

anneciim soruyor: 6

Hanımlar merhaba,6,5 ylık kızım en başından beri gece uykusuna çok erken giriyor. 18.30 1900 dedi mi duramıyor uyku akıyor gözlerinden. gece bana kalıyor tmam da sabahları da aynı saatlerde uyanıyor.Bir de gündüzleri yaklaşık 3 saat uyuyor. Günde 2 posta sabah ve öğleden sonra.Doktor zamanla döner dedi.Ben de pek uğraşmıyorum ama merak ediyorum buna benzer tecrübesi olan var mı aranızda.Pylşırsanız sevinirim.Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


mkb

Benimki de erken uyumaya başlamıştı.Sizinkiler de böyleymiş,sevindim. Acaba normal değil mi diye üzülüyordum. Bebeğim 19 19:30 arası uyuyor ancak 20:30veya 21'eKadar arada uyanabiliyor, yani derin uykuya geçme problemimiz oluştu gibi ve de emerek uyuyor. Arada uyandıklarında da emziriyorum mecburen dalması için. Bu şekilde devam etmemiz sorun oluşturur mu ki ileride? sütüm olmazsa filan nasıl yaparım diye düşünüyorum.


mkb

6 aydan sonra kesintisiz 11 12 saat uyuması gerekiyormuş. Yani uyuma potansiyeline sahiplermiş. Hedefim bu :) bakalım. Bebek 3 aylıkken uyku rutinleri kurun diye tavsiyeler okumuştum. Ben banyo emzirme uyku şeklinde yapmaya başladım. Önceleri 20; 30 gibi uyurken gündüz uykularından dolayi öne çekildi akşam yatışlarımız. Tek başıma bakıyorum 15 günlük olduğundan beri ve Babamız da nöbette oluyor ayda 10 kere gibi. Düzenli uykusu olursa ilaç gibi olacak. Şimdi bazen kesintisiz 6 saat uyuyor emzirip tekrar yatiriyorum.


azzraa

Benim kızımda 7. aya kadar 8 yatar sabah 6 da  kalkardı.Zaman geçtikçe saatler ileri kaydı.1 ay önceye kadar gece 2ler de yatıyorduk ama şimdi toparladık.En geç 11:30 yatıyor sabahta 10 gibi kalkıyor.Merak etmeyin zamanla düzelir.


nurus

kızım doğduğundan beri 1 kez bile 20.00 de uyumasını sağlamadım,zaten yapamadım uyumuyordu.

ilk 1 yıl 21.30 da yattı, gündüz 2 uyku yapardı.
şimdi ise 22.00-22.30 u zor buluyoruz.uyumuş oluyor.gündüz tek 2,5 saat uyku.

4,5 aylıktan itibaren çalışıyorum.saat 18,30 gibi evde oluyorum.19.gibi uyuyor olsaydı çok üzülürdüm.ne zaman ilgilenip,öpüp seveceğim ben bu çocuğu ??? şükür ki hiç öyle olmadı.beril den 45 gün büyük bir arkadaşımızın oğlu öyle uyuyordu,anne ağlıyordu ben bu oğlanla nasıl vakit geçiricem diye.çocuk şimdi 23 den aşağı uyumuyor !!! 

uyusun da akşam bana vakit kalsın gibi bir düşünceyi asla düşünmedim.19.00 da uyuyacağına 21 de uyuyup o süreyi çalışan anne-baba ile geçirmesi 2 saat alacağı uykudan daha faydalı bir süre diye düşünüyorum.ama çalışmıyor olsaydım diğer türlü düşünüp uygulayabilirdim sanırım.bebeğim istediği sürece tabi ..


rikoksal

ya bende bunu sormak için girdim siteye bebeğim çok uyuyor gece hiç uyanmıyor akşam 6 dedinmi hemen uyuyor derinde uyuyor bakıyorum uyanmıyorda dr uyandırma dedi doğduğundan beri bu böyle gündüzde çok uyuyo gün içinde toplam  4 saat uyanık  hiç evde bebek var gibi diil anlamadım herkes uykusuzluktan şikayet eder


mkb

Bebeğinizin kan değerleri vs normalse sorun yoktur o zaman.Yani diğer tepkileri de iyiyse. Sanırım yaşından küçük. Bazı bebekler sizinki gibi oluyor gördüğüm ve ilerde de geceleri utanmadan deliksiz uyuyorlar. Bizimki hala uyanıyor ya terliyor ya su istiyor.
Cevaplamak için Üye ol