ana kucağı/oto koltuğu kaç aya kadar kullanılabilir

Aysegul_ soruyor: 4

Arkadaşlar 0-13 kg ana kucağı/oto koltuğu modelleri arabada kaç aya kadar kullanılabiliyor? Hangi markaları tavsiye edersiniz? Pierre cardin ps 3010 önerir misiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


cunda

ben kızım doğmadan önce 0-13 kg  oto koltuğundan almıştım fakat 6. ayına girdiğinde küçük gelmeye başladı. daha sonra  0-18 kg için olanlardan aldım. tavsiyem sizde 0-18 kg için üretilen oturma ve yatma pozisyonu olanlardan satın alın böylelikle bebeğiniz biraz büyüdüğünde içindeki aparatı çıkartarak da 18 kg olana kadar kullanabilirsiniz.


poyraz_ege

ben de cunda'ya katiliyorum, 0-18 aylik daha iyi. biz de ilk araba koltugumuzu tam bebekler icin almis ve 6 ayi gectiginde ikincisini kullanmaya baslamistik. maalesef ikincisinde koltuk yatar hale gelemediginden cocugun boynu cok bukuk kaliyordu. alirken yatabilir olmasina cok dikkat edin. biz 3. bir koltuk daha almak zorunda kaldik cunku :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Chicco ct0.2'nin anakucağını (Amerika'da Chicco Keyfit adıyla geçen anakucağı) kullandık. 13 kilo ve 77 cm boy sınırı vardı. 13 ay kullandık. 14.ayın içinde bir büyük boya geçtik.


Damla

Kilo sınırı vardır ve başı ile koltuğun en yüksek kısmı arasında 2 cm boşluk kalması gerekir. Bunun dışından bebeğin ağlayıp sıkılması ile daha erken değiştirme ihtiyacı duyabiliyor aileler. Ben bu durumda marka etkili diye düşünüyorum. Kendi tecrübemde de, başkalarından okuduklarımda da Inglesina daha uzun süre kullanılıyor diye düşünüyorum, ama bana Maxi Cosi'ninkiler daha korunaklı gözükmüştü.

Biz koltuğu 1 yaşından sonra değiştirirken Britax'ın 18 kg'a kadar geriye dönük koltuğunu aldık. Bir de Volvo 0-6 yaş yeni bir koltuk çıkardı, büyüdüğünde öne de dönebiliyor. Ben her ne kadar olabildiğince uzun süre geriye dönük otursun istiyorsam da gerekirse 4 yaşından sonra öne de çevrilebilmesi iyi olur. İyi bir yatırım olabilir.Cevaplamak için Üye ol