Süt sağımında tuhaflık!?

oskedist soruyor: 3

Kızım 8 aylık olmak üzere. Ocak ayında işe başladım. Lansinoh 2li elektrikli süt pompası kullanıyorum. Pompamın ocak ayında bozulması üzerine firmaya iade ettim, sıfır motor gönderdiler. Şubat ayında cihaz yeniden bozuldu diye gönderdim yeniden sıfır motor gönderdiler. Çekiş gücünde azalma olduğunu düşünüyordum.

Ancak son günlerde fark ettim ki iş yerinde süt sağdığımda çok az çıkmasına ve makine göğsümü boşaltmamasına rağmen eve gidince tamamı boşalıyor ve randımanlı sağım yapıyor. Yani sorun makinede değil bence.

İşyerinde elektrikle ilgili bir sorun olabilir diye düşündüm, ölçüm yaptırdım ama onda da bir sorun yok.

Bu psikolojik olabilir diyorlar. cc hesabı yapmak istemiyorum ama 150-200 cc arası  sağabilirken şimdi ancak 60 sağabiliyorum üstelik 5 saat geçmiş olmasına rağmen. Aynı 5 saatte eve gittiğimde ise 200 ü görüyorum gene. Ve evde göğüslerimin boşaldığını hissediyorum. Makine randımanlı çalışıyor ama sadece evde!!!

Neden olduğuna dair bir yorumunuz var mı?


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Damla

2 şey geliyor aklıma, 1. O saatte artık emzirmediğiniz için üretim olmaması. 2. Daha yüksek ihtimalle bebeğiniz yanınızda olmadığı için sütün salınması için gerekli hormonun salgılanamaması.

Bebeğinizin videosunu izlemek, kokusu olan bir şeyi yanınıza alarak emzirme havasına girmek belki işe yarar.


ayazlali

Damla'ya katiliyorum. Rahat bir yer mi isyerinde sagim yaptiginiz yer? Cocugunuzun fotograflarina, videolarina bakin ve onu dusunun sagmaya calisirken. Bir de benim pompanin iki ayari vardi: birincisi ilk baslarken o sut salimini saglamak icin hizli hizli cekimdi, ikincisi de sut salindiktan sonra gogsu bosaltmak icin yavas yavas ama guclu cekimdi. Eger sut isyerindeyken yeterince hizli salinmiyorsa o ilk ayardaki sureyi uzatmaniz gerekebilir. Ozellikle o ilk evreyi bebeginizi dusunerek, fotograflarina, videolarina bakarak gecirmeye calisin. Iseyrinde sut sagmak zordur, size cok cok kolay gelsin. Ben oglum 10 aylikken ise basladim ve isteyken bir defa sagiyordum serseri de evde icmiyordu o sagdigim sutleri, bir ay sonra sagmayi biraktim :-/ Isyerinde iki defa sagmamak icin gece bebek yattiktan sonra bir sagim yapiyordum, galiba siz de oyle yapiyorsunuz...


oskedist

Cevaplarınız için teşekkürler. Sanırım Damla'nın da dediği gibi her iki seçenek de geçerli. Ama işin psikolojik yönü ağırlıklı. Sorunu uzunca bir süre makineye yükledikten sonra, çözümü Philips Avent tekli pompa alarak bulmayı düşündüm. Ancak baktım ki o makine de aynı sağımı yapıyor. Şimdi hesap yapmayı bıraktım ve eski hali gibi olmasa da normalde döndü sayılır!!! Sanırım olacak mı olmayacak mı gelecek mi gelmeyecek mi stresinden kendi kendime sütümü azaltmışım :)Cevaplamak için Üye ol