su ile ilgili birkaç soru

MCA soruyor: 10

1- 7 aylık bir bebek yazın günde ne kadar su içmelidir?

2- içeceği su damacana mı, kaynamış damacana mı, kaynamış musluk suyu mu olmalıdır?

3- mama suyu ne ile hazırlanmalıdır?

4- suyu ne ile içiriyorsunuz?

5- yemeklerini hazırlarken hangi sudan kullanıyorsunuz?

en sağlıklısı hangisi arkadaşlar? ben kızıma kaynamış su içiremiyorum tadını sevmiyor heralde püskürtüyor. en son dün damacana su denedim güzelce içti. ama içim rahat etmedi.

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


_shushu

   Kaynamış su minerallerini kaybettiği için sanırım bizede çocuk dr.muz erikli gibi kaliteli su vermemizi önermişti.DAmacana kullanmıyorum,plastiğinin zaralı maddeler içeren plastikten yapılıyor olmasından ve pompalarının temizliğinin neredeyse imkansız olamsından dolayı.Asıl bakteri virüs pompada ürüyor.Parçalarına ayırır incelerseniz ne kadar kıvrım ve ulaşılamayacak nokta olduğunu daha iyi görürsünüz.

  Ben metrodan erikli kalitesinde ama daha ucuz olan metronun kendi markası ve uludağın suyu Rioba'yı kullanıyorum.5lt'lik petlerden alıyorum.Cam da alma şansım olsa onu seçerdim ama burda yok malesef.
   6aylıkken kaşıkla veriyordum.10 aylık gibiydi sanırım bardağa alıştık.Şimdi her türlü içiyor zaten.


can80

Ben Dr tavsiyesiyle ekgidayla beraber suya başladım yani 6. Aydan sonra ve direk ufak pet siseyle kaynatmadan marka olarak saka kullanırım yıllardır (evde damacana olarakda) yemeklerinede ayrı pure ve çorba yaptıgım zamanlarda damacana su kullanırdim ozamanlar ankaranin suyunda sıkıntı vardı meyveleri de yıkadıktan sonra üzerinden bir iyi su geçerdim ikincidede aynı yöntemi izliyorum fakat bebisim su icmiyor biberonla dısını kasıyor awent alistirma ucununda isiriyor bende suluk tavsiyesi bekliyorum.


oykm_08

biz abant cam damacanaya geçtik, kızıma da bu ay su vermeye başladık aynı suyu kaynatıp ılıtıp vereceğim


masalmasal

Kardeşimin şirketinde saka su kullanılıyordu ve çalışanlar sudan zehirlenip,serum takılacak hale gelince değiştirmek durumunda kaldılar. O zamandan beri korkarım saka sudan.
Bu arada cocacolaya ait damla&turkuaz su da yapay su diye okumuştum, doğal kaynak suyu değilmiş bilginiz olsun.


can80

Bu arada mama suyu damacanada pet şişede olsa kaynatip ilktik mama yapmalısınız. Ben mama takviyesi yaptıgım zamanlarda damacanada pet şişede kullandım kaynadığı için problem olmamıştı.ece_g

arkadaşlar ben taşkesti diye bir marka kullanıyorum damacanaları bpa sız tadı da gayet güzel ben memnunum isterseniz internetten de kontrol edebilirsiniz..


can80

Saka suya cok şaşırdım ilk çıktığı günden beri bende ailem de kulllanir hiç problem yasamadık duymamistimda.


ipekkusgoz

Hatta Sakanın 'su var, ödüllü su var' diye reklamı dönüyor son günlerde.Belki kullanılan sebilden ya da pompadan bir bulaşma olmuştur.Saka kullandığım için değil ama çok kişiden duydum methini.gesnur

alıştırma bardağında(suluk) devamlı su teklif ediyorum yaz olduğu için o da içiyor.

kendimiz damacana içiyoruz ama ona damacanadan değil şişeden su veriyorum.

içme suyuna kaynatmadan veriyorum, mama yapacaksam kesinlikle kaynatıp ılıtıyorum.

çorbalarına da hazır su kullanıyorum.

sonuç:bunlara rağmen amipli dizanteri geçirdik yani çok da kasma bence:)


ema

1-7 Aylık bebek ne kadar su içmelidir yaz gününde bilemiyorum sanırım içtiği kadar sık sık teklif ederseniz bebiş yönlendirir sizi.


2-Ben içme suyu olarak damacana ve musluk suyu tercih ettim her ikisini de kaynatarak verdim ve halen kaynatarak veriyorum içme sularını.

3-Geceleri biberonla gündüzleri küçük bardakla.

4-Yemeklerini hazırlarken çeşme suyu kullanıyorum.

Hazır su olarak çenesuyu tercih ediyoruz.Herhangi bir rahatsızlık geçirmedi ishal vb.Cevaplamak için Üye ol