uyku sorunu

gamzeberil soruyor: 6

yaklaşık bir aydır işime geri dondum ve bu gece uykusuzlukları benı mahfediyor.acaba sizin bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor.beril gündüz uykularını tam saatli olmasada 2 saat ara ile 30 dk yapıyor fakat gece 12 den 1 den önce uyumuyor.gece çok sık kalkıyor.bu arada doktorumuz yatmadan önce sütlü pirinçli kaşık maması vermemizi tavsiye etti sütüm azaldığı için .önümüzdeki haftada meyve sularına geçeceğiz.ama gece uykusuna çevremdeki bebekler 9 da 10 da yataken bizim kızımız bir türlü yatmıyor.
sizlerin uyku düzeniniz nasıl acaba .gündüz uyuma saatleri ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


PembeTavsanim

Benim kizim gunduz hic uyumuyor diyebilirim sadece pusetle disardaysak uyur ama gece en gec dokuzda uyumus olmasina dikkat ediyorum ki dahada one cekmeye devam ediyorum keza benim kizimda bir hatta ikiden evvel uyumazdi one ceke ceke dokuz yaptik.hedefim sekiz hatta yedi bucuk:) uc gunde yada dort gunde bir nasil uyutuyorsaniz 15 dk one alarak baslayin ben oyle yaptim aliskanlik kazanana kadar arada sasmalar olsada yapilabiliyor. Uyku uzmani bana ne kadar gec uyursa gece o kadar sik kalkar dedi ama bilemiyorum her bebekte farkli oluyor benim derdim daha cok gunduz uykulari .


PembeTavsanim

Hatta ayni uyku uzmani bana 5 aylik bir bebek icin 2100 in uyku icin cok gec bir saat oldugunu 1830-1930 gibi uyumus olmasi gerektigini soyledi.


ozgu_naz

sizin aylarda aynı uyku düzeni bizde de vardı. gerçi gündüz hala4 saat arayla yarım saat uyur ama gece artık 10 gibi uyuyor. çok sık kalkar emmek için uyku kalitemiz pek yok diyebilirim. emdiği sürece sanırım böyle gidecek.


yeldai2r

benim kızım 3,5 aylık ve doğduğundan beri gündüz uykuları hemen hiç yok. çok çok nadirdir, gündüz uyuduğunda baya bayram havası yaşıyoruz. eşimi filan arıyorum, uyudu diye :)

gece uykusu ise zayıf. genelde akşam 9buçukta uyuyor (son 2gecedir 10buçuk oldu niyeyse) sonra ilk uyanması 12de olmak üzere saatte bir uyanıyor. sabah 7buçukta ise güne başlıyoruz... ama istikrarsa, bu konuda kızımın istikrarı 10 numara :))


pearly

bizim de gece 12'den, hatta 1'den önce uyumama sorunumuz vardı. ama son haftalarda düzene girmeye başladı.

benim kızım gündüzleri toplamda 3,5 - 4 saat kadar uyuyor. 10-11 gibi 1,5-2 saat kadar. uyandıktan 2-3 saat sonra ya yine 1,5-2 saat ya da yaklaşık 2 saatlik aralarla 1'er saat uyuyor. uzun uyuması benim için iyi oluyor. işlerimi halledip biraz nefes alabiliyorum. ayrıca, gündüz böyle 3,5-4 saat uyuduğu günlerde gece uyku düzeni daha iyi oluyor. öyle bir tespitim var :)
bizim doktorumuz gece uykusunun 20.00-21.00 arasında olmasının uygun olduğunu söylüyor. bu saatlerde uyuyabilmesi için de en geç saat 18.00'da uyanmış olması lazımmış. ayrıca banyo-beslenme-uyku sırasını bozmamak da önemli. gerçekten de bizde işe yaradı. bazen 6 gibi çok uykusu geliyor. dayanamayacak gibi olduğunda 15-20 dk uyumasına izin verip sonra mutlaka uyandırıyorum.


gamzeberil

hepinize çok teşekkür ederim 2 gündür kaka sorunumuz var ek gıdalar sanırım zorluyor ama uykusu sanki biraz daha iyi oldu.en azından 11 de yatıyor 2 gundur hadi hayırlısı belkide yavaş yavaş erkene alır uyku saatini.bol uykulu düzenli gecelerCevaplamak için Üye ol