Gece emzirmesini kesmem hata mı olur?

reoc soruyor: 10

Kızım 8.5 aylık.Anne sütü ve ek gıda alıyor.Ek gıda konusunda pek sorun yaşamıyoruz. Gündüz 4-5 kez gece de 3-4 kez emiyor. Gece uykusuna 20.00da, en geç 21.00da yatıyor.Gece her kalkışında emziriyorum.Sanırım bu yüzden de 4-5 defa uyanıyor.Kilo olarak 25-50, boy olarak da 75-100 persentil arasında. 8. ayda kilosu 7900 idi. Gece emzirmesini kesersem kilo alımımız olumsuz yönde etkilenir mi? Kızım 13 aylıkken  işe döneceğim. Gündüz 2-3 kez ancak emebilecek.Geceyi de kesersem bu emzirme sayısı az mı olur?Gece emzirmesini kesmekten kastım, en son 23.00-24.00 gibi emzirip bir de sabah 6.00-7.00ye kadar emzirmemek.Gece emzirmesini bıraktırmak hata mı olur?

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


babel

Kilo alımı azalır evet. Asıl kilo alımını sağlayan şey gece emzirmesi diye öğrendim farklı 3 dr'dan.


cerenkrm

bence de kesmeyin henüz çok küçük, en azından işe döndüğünüzde gece emzirirsiniz.


nesejoy

10 aydan sonra gece beslenmesine ihtiyacı yok demişti çocuk gastroenteraloji porfesörü. 10-12 ay civarında kesilebilir.


nuriye_

Cok kucuk bencede.hem ise gidince gunduz emziremiyeceksiniz.ee gecryide keserseniz.emziririm diyorsunuz ama is ev isi yemek + bebek simdiki gibi olmuyacak.kesmeyin emsin kuzucuk


ipekkgulnur

Ben erken olduğunu düşünmüyorum. Bu belki bebekle alakali bilemiyorum. Kizim 5 aylikken gece 9 da emer sabah 6 ya kadar uyurdu. Disler duzeni bozduktan sonra 8. Ay gibi gece beslenmesini kestik. Once gece 11 de sonrada yavas yavas one cekerek. Kizimin iki arkadasi var iki ve on gun aralari onlar gece cok defa kalkip meme mama iciyo. Kizim ikisindende daha agir ve bebek değil cocuk havasinda.

Bence gece beslenen bebek gunduz emmeye karsi isteksiz oluyor. Yada gunduz ememeyen gece emmek istiyo belki de.

Kizimin uyuya bildiğini gormemis olsam yapabilirmiydim bilemiyorum.kuzeynep

6. aydan sonra kesmemizi soykemisti doktor. gece yatmadan once cimentoda yedirsen aliskanliktan uyanir


reoc

Endişem kilo alımının olumsuz olması.Bu konuda kararsız kaldım. Gece daha iyi uyumasını istiyorum.Bu yüzden de gece emzirmesini kesmeyi düşünmüştüm.


bbade

Bu bebege gore degisen bir durum. O kadar cok duydum ki gece emmesini kesersen uyanmaz lafizlarini. Palavradan baska bir sey degil. Baskasinin bebegi uyanmamis olabilir ama benim bebegim uyaniyor. 15-20 gundr kestim memeden ve en az 3 kere uyaniyor gene. Emdigi zamandan farki ne? Hicbir sey!

10 kez kalktigimizi biliyorum yahu.

Kilo alimina gelince; gunduz beslenmesini iyi yaparsaniz cok etkilenmeyecektir. Oglum emerkende 69 daydi persentilde gene 69 da.

Her bebek kendine ozeldir ve onu tanimak, oba gore yonlenmek ya da yonlendirmek sizin basariniz.babel

Bbade, taramam mi kestiniz yoksa gece emzirmesini mi kestiniz sadece?


bbade

6.hastaliga yakalandigi icin oglum 3 gun ayri kalmak zorunda kaldik. Zaten hamilelikten sutumde 15 cc anca cikar olmustu. Tumden kestim bende memeden.Cevaplamak için Üye ol