Hipp mama alerji yapar mı?

gunesligunler soruyor: 10

Bebeğime yoğurt yedirdiğimde ağzının kenarları kızarıp kabarıyordu bu nedenle yoğurt vermeyi kesmiştim. Şimdide gece muhallebisine doktorumuzun tavsiyesiyle Hipp'in devam mamasını eklemeye başladım ve ilginç bir şekilde tıpkı yoğurtta olduğu gibi yine ağzının kenarları kızarıyor. Sizce içindeki hangi madde bu reaksiyona neden oluyor olabilir? Benzer bir durum yaşayan var mı? Hipp'e konuyu danışan bir mesaj attım onlardan da cevap bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


kiymet_bilge

Çok geçmiş olsun cnm.Benimde 8 aylık kızım var.bende hemen 6 aylıkta  başladım Hipp mama ve bisküvilerine ama bizde  herhangi bir alerjik reaksiyon olmadı.Benim doktorum da tavsiye etti bu markayı organik olduğunu ve bir sıkıntı yaratmıyacağını söyledi nitekmde yaratmadı.

Tekrar çok geçmiş olsun..


gunesligunler

Teşekkür ederim, bende güvenerek verdim bebeğime ama şu o kadar emin değilim, bakalım ne çıkacak sonunda.


ayse_deniz

Bebeğinizin süt ve süt ürünlerine alerjisi olabilir, yoğurt ve hipp mamanın içindeki süt tozu dokunuyordur. En kısa zamanda bir alerji doktoruyla görüşmenizi tavsiye ederim.


AOA

Süt proteini alerjisi gibi duruyor. 


GOGO05

bebeğinizin alerjisi hippe değil yada yoğurda değil canım kaşığa aynı durum bendede oldu oğlumda çok beyaz ve çok hassas yemeği verdikten sonra ağzının etrafını sert bi şekilde kaşıkla almayın eğer metal kaşık kullanıyorsanız silikon silikon kullanıyorsanız metala geçin zamanla düzeliyor deneyin faydasını göreceksiniz bence hippi bilmem ama yoğurda devam çok faydalıgunesligunler

Kaşığa alerjisi olduğunu sanmıyorum çünkü aynı kaşıkla sabze püresi ve meyve püreside veriyorum hiç böyle bir etki yapmıyor.  Fakat inek sütü alerjisiyle ilgili de biraz araştırma yaptım, onun da belirtileri çok daha ağır ve farklı. Süt proteini benimde aklıma geliyor ama aynı zamanda sabahları kahvaltısında peynirde veriyorum onda da benzer belirtinin ortaya çıkması gerekmez miydi?


GOGO05

ben kaşık olduğuna eminim aynı durumu bende bizzat yaşadım diye bu kadar eminim deneyin bence bir süt alerjisi olsa sizin yediğiniz süt yoğurttada tepki verirdi süt alerjisi olan bebeklerin anneleride yediklerine dikkat ediyor


nadia

zaten hem yogurda hem hipp'e tepki vermis. inek sutu alerjisi bu.gunesligunler

Gün içinde aynı silikon kaşıkla ve aynı yöntemle yediriyorum fakat aynı kızarma ve kabarmayı meyve ve çorbada görmüyorum. Süt alerjisine gelince belirtilerini okudum ve o da olmadığını düşünüyorum en fazla süt ürünlerine karşı hassasiyet olabilir sanırım.


akilhocasi

bendede ayı durum oldu. Hipp in elmalı kaşık maması yüzünde kızarıklıklar yaptı bende vermeyi kestim. Onun yerine hipp in bisküvilerini sütümle ıslatıp veriyorum sorun olmadı. Elma suyunuda sevdi.Cevaplamak için Üye ol