D3 vitamini yararlı mı? zararlı mı?

saltinoz76 soruyor: 7

1,5 aylık kızım var,sağlık ocağı Monovit D3 damlası verdi,bunu daha önce oğlumada vermişlerdi ama doğru düzgün kullanamamıştım açıkcası..Şimdiyse yeni bir iddia duydum.D3 vitamini bıngıldağın erken kapanmasına neden olduğu için çok sağlıklı bişey değil diyolar.. bazı doktorlar kullanma demiş birkaç arkadaşıma..bazılarıda kullan mutlaka diyor..anlayacağınız yine annelerin dumur vaziyetlerinden biriyle karşı karşıya kaldım..napayım bilemedim..Vitamini veren hemşireye sordum o da şahit olmuş böyle bi duruma ama anlattığına göre bakıcı düzenli veremediği için aradaki açığı kapatmak için çocuğa günde 3 yerine 6-8 damla falan vermiş çocuğun bıngıldağıda erken kapanmış,doktor da derhal vermeyi kesin demiş..ben napayım bilemedim..yararlımı zararlımı??????

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zeynep_krc

bizimde doktorumz kesinlikle önermedi yararından cok zararı war dedi alabiliyosanz multi-tabs alın yoksa asla wermeyin d3 icindeki bi madde cok agır geliyomus bebeklere saglık ocaklarıda zararlıysa neden weriyo o kısmıda tartışılr.gaz icin werdikleri metsilde aynı sekilde zaralıymş onun yerinede zinco kullanyorm


PelinAsanboga

Bende kullanıyorum fakat bıngıldağın erken kapanması bizim içinde çocuk içinde iyi birşey değil midir?
Bıngıldağın zarar görmesi geri dönülmeyecek hasarlara yol açabilir. Yani bu ilacı kullanmak mantıklı mı değil mi?
Bu arada Zinco, Sab Simplex içinde bir çok kötü yorum olduğunu duydum. Ben Nurse Harvey's kullanıyorum, doğal ve etkili...


saltinoz76

Bıngıldak tabiki kapanmalı ama 1 yıllık sürece yayılarak.. yani daha önce kapanması mesela 4 yada 6 ay gibi çocukta zeka özürü yada başka hastalıklar gibi tahlikeli durumlar yaratabiliyor.


zeynep_krc

şimdi ben zinco konusunda kararsz kaldım kafamı karıstırdı eger zararlı oldugu konusunda bi bilginiz warsa lütfen benle fikirlerinizi paylaşırsanz cok sewinirim.we ben bıngıldak konusundada bilgisizim intrnttn arastırdm biraz ama sizlerin bilgileri we fikirleri benim icin daha önemli bebek sahibi olmak ne kadar zor her gün yeni bi degişiklik teşekkürler.


DRK

d vitamini için multi tabs kesinlikle kullanılmalıdır.Sab Simplex  gaz sancısı için ilk zamanlar kullandık. daha sonra nurse Harvey's'e geçtik bitkisel şurup. ama ikisinide tavsiye ederim.


PelinAsanboga

Sab Simplex Türkiye'de onaylı bir ilaç değilmiş. Kaçak yollarla TR'ye getiriliyormuş, ben her eczanede bulamamıştım sonra eczacı bir arkadaşım bana bunları anlattı almaktan vazgeçtim.


blueberry

sab simplex'i ben hiç kullanmadım, gaz problemi yoktu kızımda. ama bir arkadaşım zorunda kaldıkça kullanıyordu. ama hep almanya'dan getirtti. tr'de satılanların güvenirliliği konusu hep konuşuluyor. ama onaylı olmamasından kasıt, türkiye'deki piyasadaki ürünlerin güvenirliliği sanırım. yoksa direk ilaçla alakalı olmasa gerek. zira almanya onayladıysa biz onaylamasak da olur gibime geliyor:)Cevaplamak için Üye ol