50 günlük oğlum nasıl balgam söktürürüm.

aysenbozalan soruyor: 5

önceki sorularda aradım ama hep oğlumdan daha büyük bebekler için verilen cevapları gördüm. 

oğlum anne sütü içmiyor. aptamil ile besleniyor. şuan balgamdan dolayı gıcık şeklinde öksürüğü var ve çok halsiz. sanırım grip gibi birşey oldu. göğsüne sıcak havlu uyguluyorum. daha başka ne yapabilirim? 
cevaplarınıza çok ihtiyacım var. teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


cano

şu an dr söylediği çok salgın olduğu her gelen çocuğun bu şikayetleri olduğunu belirtti.bunun sigarayla alakası yok kullanmıyorum zatende .zaten dikkat ettim artık sezon hastalıkları çıktı .yazın vücüdunda kırmızı lekeler çıkmıştı dr gitttim aşırı salgın olduğunu ki bende parktta çoğu çocukta aynı şikayetler olduğunu görmüştüm şimdide bu .yani bence havalardan başka bişi gelmiyor aklıma


aysenbozalan

balgamını kendi yöntemlerimle söktürdüm.. belki zararlıdır ama normalden fazla mama verip kusmasını sağladım ve balgamı kusarken çıktı. hırıltısı yok zaten burnu da hiç tıkanmadı. belki mide kapakçığına zarar vermiş olabilirim ama babası da bende bronşit hastası olduğumuz için(bebeklikten beri) oğlumun bu illete yenik düşmesini istemedim. benim yöntemimi kimseye önermem ama bu şekilde balgamdan kurtulduk. 


snmyd

benim minikimde aynı dönemde öksürüğe tutuldu annem sırtına bal,zeytinyağı ve karabiberden oluşan bi karışım yapıp sırtına sürdü kağıt havlu ile sardı yatırıd baya bi terledi sık sık üzerini değiştirdi öyle atlattık tavsiye ederim geçmiş olsuniflah_olmaz

50 günlük bebeğe ne viks kullanılır ne öksürük şurubu verilir.en doğrusu biran önce doktora götürmek.kendi yöntemlerimle balgam söktürdüm ne demek yahu,mamayı fazla verip kusturmak nasıl bişey....:-((lütfen yavrunuzu dr.kontrolüne götürün.


ipekkusgoz

Ben de bala karabiber ekleyip sırtına sürün diyecektim ama o haftalık bir çocuğa bal sırtına sürse bile zararlı olabilir, doktora sormak gerekir. Ben bir de bir elmayı dörde bölüp çekireğiyle kabuğuyla birlikte kaynatıp suyunu süzüp içirmenizi doktora sorarak tavsiye edeceğim.
Cevaplamak için Üye ol