gece uykusu ve beslenme

MENAL soruyor: 5

benim oğlum 4 aylık son bi kaç güne kadar gece 4-5 saat aralıksız uyurdu şimdi kurulmuş saat gibi 3 saatte bir uyanıyor mama istiyo mama veriyorum gündüz tamamen bitirdiği mamanın gece ancak yarısını içip sızıyo ama 3 saat sonra gene aynısı oluyo çalışan bir anne olduğum için çok uykusuz kalıyorum acaba gece mamasımı alsam diye düşünüyorum aynı sorunları yaşamış annelerden yardım bekliyorum :))

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nec5139

aynı sorunu geçen haftalarda bizde yaşamıştık geceleri 7 saat uyuyabiliyorken 3 saatte bir uyanıyordu nerdeyse.

sonra farkettimki açlıktanmış gündüz emzirme sürelerini uzat yada mama veriyorsan gece içtiği süt miktarını öğünlerine ekle. yani gece 150 ml içti diyelim gündüz 5 kere besliyorsan mama miktarını 30cc artır 
Fazla emzirince uyumaya devam etti bizim kız:))
Kolay gelsin


egis

Bebekler büyüme atağı dönemlerinde daha sık uyanabiliyorlar. Gündüz beslenmesini arttırmak gerekli diye biliyorum ben de. Gece de her uyandığında mama vermek daha sık uyanmaya alıştırıyor. Gündüz daha fazla besleyip gece de 11:00 gibi gece beslenmesi yapmayı öneriyor Tracy Hogg. Ama ben denemiştim işe yaramamıştı :) Sonra kendiliğinden düzeldi.


MENAL

gündüz de 3 saatte bir yiyo zaten az verme gibi bi ihtimalimiz yok basıyo yaygarayı :) açlığa hiç tahammülü yok kaşık maması denedim yemedi bakalım napıcaz cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)


esgi

Ben de yaşadım aynısını, hatta sormuştum da... Sizden daha kötüydü durumum, saat başı ya da yarım saatte bir kalkıyordu. Kısaca kabus gibi bir dönemdi. Ama şimdi yine 5-6 saat uyuyor kesintisiz, bu da müjdem olsun :)
Bu durum 2 kez geldi başıma. İlkinde 10-15 gün sürdü, büyüme atağına bağladım; ikincisi ise 1 ay devam etti. Diştir dedim, ne gelen var ne giden:) 
Sonra dönmelerinden dolayıdır dedim, ki doktorumuz da beni onayladı. Hem döndüğü, dönüp de kendini uyandırdığı ve tekrar dalmayı tam olarak bilmediği için, hem de ben işe başladığım için olabilirmiş. Neyse ki artık dönüp uyumayı biliyor, işe gitmeme de alıştı :) Evet biraz zombiliğe dönüyor olay ama inanın geçiyor :)


CokBilmis

Gece acıktığı için uyanmıyor olabilir.
Ben 4. ayda gece beslenmesini kesmiştim. 4. ayında gece beslenmesi olmadna da uyuyabilir. Siz her uyandığında mama vererek onu emerek uyumaya alıştırıyor olabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol