40'ı çıkmadan şehirlerarası yolculuk olabilir mi?

bihter_oyku soruyor: 6

Arkadaşlar 13 günlük bi kızım var. 40'ının çıkmasına 2-3 gün kala babasının 10 günlüğüne şehir dışına çıkması gerekiyor. Onunla birlikte bizim de gitmemizi istiyor. Arabamız var. Sizce gitsek bi problem olur mu? İstanbul'da yaşıyoruz, gideceğimiz yer Antalya. Dolayısıyla hava sıcaklığı fark edecek. Hastalık filan olur mu? Ayrıca arabada yolculukta bi sorun yaşar mıyız?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


yasemin_ekin

yapılır:) 30 günlükken İstnabul-edremit yolculuğu yaptık kızımla beraber. Sadece anne sütü ya da formul süt aldığı dönemler olduğu için beslenme hiç ama hiç problem olmadı.

Sadece terletmemeye dikkat edin. Ana kucakları terletiyor çünkü. Yanınıza bol bol yedek kıyafet alın. Arabadan inmeden üstünü değiştirin.

Yolculuk saatinizi bebeğinizin uyku saatlerine getirmeye çalışırsanız daha iyi olur. Sabah çok erken yola çıkmak iyi oluyor.

40 gün evde kalmak sanırım sadece Turk annelerine verilmis bir ceza.  güle güle gezin, güle güle eğlenin....


didemarda

Biz de oğlum 15 günlükken Eskişehir'den İstanbul'a seyahat etmiştik. Diyebilirim ki emzirme ve alt değiştirme zamanları dışında yolun tamamında uyudu. Terletmemeye dikkat etmek yanında bir de uzun süre molasız yolculuk etmemek gerekiyor. İyi yolculuklar şimdiden :)


banushka

Annem 30 yıl önce en küçük kardeşimiz 30 günlük olmak üzere, 1.5 ve 4 yaşında 3 çocukla Akdeniz turuna çıkmış :) Onu bildiğim için bu konuyu hiç sorun yapmadım sanırım.
Kızım 15 günlükken Amerika içinde 5 saatlik bir araba yolculuğu yapmış, 20 günlükken de aynı yolu geri dönmüştük :) Ona uygun zamanlamalar ile emzirme ve alt değiştirme için durmuştuk. Didemarda'nın dediği gibi bunun dışındaki zamanlarda çoğunlukla uyumuştu. 30 günlük ise 12 saatlik bir uçak yolculuğu yaptık ki bunda da durum farklı değildi.
1 yalık bir bebek ile seyahat etmek 1 yaşındaki bir çocuk ile seyahat etmekten daha kolay :) Yolculuk zamanlamalarınızı bebeğinizin ihtiyaçlarına göre belirleseniz. At değiştirme, emzirme gibi ihtiyaçlarınızı en kötü şartlarda arabada giderebilmek üzere kendinizi şartlarsanız sorunsuz bir seyahat yapacağınıza eminim. İyi yolculuklar dilerim...


bihter_oyku

Çok teşekkür ederim arkadaşlar ya. Ben de pek sorun olacağını sanmıyodum ama her kafadan farklı sesler çıkınca insan napacağını şaşırıyo. Benim gibi düşünenlerin olduğunu görmek rahatlattı beni:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

10 günlükken Ankara'dan İstanbul'a evimize döndük, yol üstü de arkadaşların düğününe uğradık, saat 10'dan 12'ye kadar düğünde kalıp yola devam ettik. Biz portbebe kullanıyorduk o dönem arabada, yatağında yatar gibi seyahat etti kuzucuk.


ecehankoc

Kizim 10 gunlukken Istanbul'dan Londra'daki evimize donduk. Hicbir sorun olmadi. Hatta ucakta daha iyi bile uyudu.Cevaplamak için Üye ol