yenidoğan için yatak

etu soruyor: 9

Merhaba,

Ben 30 haftalık hamileyim. Bebeğim için yatak alacağım fakat biraz araştırınca kafam karıştı.Pamuk yatağı önerenler de var kesinlikle kullanmayın diyenler de....

Bu konu hakkında bilgisi ve deneyimi olanlardan paylaşmalarını rica ediyorum.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sevcanvet

bende araştırmıştım, işbir yatak aldım


esma2012

Bende isbir yatak aldim ve cok rahat


gulhayal

ben pamuk yatagı oneririm sonucta dogal ve saglıklı olan o, onermeyenler ne gibi mazeretle onermedi acaba .. sentetik malzeme ile yapılanlar daha iyi olamaz kanaatindeyim.


Yesilgul

ben de uzun araştırmalar sonrasında İşbir yatak aldım, çok memnunum..burcuveduru

bu konuyu hamileliğimde baya bi soruşturmuştum. hatta ortopedist bir arkadaşıma da sormuştum. yarı ortopedik öneriliyormuş genelde. biz de işbirin açelya diye bir modelini aldık yarı ortopedik. işbir'in lateks bir modeli var bir de ama daha pahalıydı. park yatak içinde de sert süngerden bir yatağımız var. vücut yapısını aldığından ve yüzünün gömülme ihtimali olduğundan visco önerilmiyor diye duymuştum ama benim de bebekleri için kullanan arkadaşlarım var.


burcuveduru

niyeyse ben de hamilelik sırasında biraz takıntı olmuştu vücut yapısına etki ederse diye. tabi doğduktan sonra öyle yerlerde uyudu ki bazen, biz de güldük kendimize bu konuyu bu kadar araştırdık diye :))))


DoRuK_DiLeK

ben herşeye okadar çok takıldım okudum sordum ki anlatamam. yatak içinde çok uğraştım. hasta olduğumu falan söyleyenler oldu. herkes park yatak al dedi. kimseyi dinlemedim. benim evim müsait değil ona oda yaptık ama bana yatacak yer yok yerde yattım lohusayken hastalandım. yatak odasına onun beşiğini alamıyoruz sığmıyor. köşe koltuğun yatak kısmını aldık onun odasına koyduk. ben orda yattım. beşiğine bir türlü alışamadı kucağımda uyuyor beşiğe koyar koymaz ağlıyodu. baktım olacak gibi değil. uyuyunca nerede uyuduysa oraya bıraktım kanepeyse kanapeye tek kişilik koltukta bile uyudu ama beşikte yatmak istemedi. bi ara alıştı. şimdi yine benle yatıyor. bazen yatak odasında bazen köşeyi açıyoruz hava soğuksa köşe koltukta yatıyoruz. ama park yataklardan alsaydım. nereye gitsem yanıma götürürdüm. oda mecbur alışırdı. o yüzden eviniz neye müsait ise ona göre alın. 2 arkadaşım park yatak aldı onlar memnun. bende koltukda ayağını ısrarla yüzüme koyarak uyumaktan zevk alan bir sıpayla yatıyorum


ferideli

Kesinlikle katılıyorum ne beşikte yatıyor nede karyolasinda, yanımızda.. Ama yatak konusunda yumuşak olmasında , uygun orta sert bir yatak yeterli ..


TulinOzOz

orta sertlıkte yatak alınması kafı denıldı bana dr um trf bılgınıze


Cevaplamak için Üye ol