Düşük ateş.. Hipotermia!!

Arya_ikra2 soruyor: 4

Lütfen yardım edin.. benim kızım 21 aylık.. 20 aylıkken ateşi 40.1 dereceye yükseldi acile gitti paronox fitil verdiler sonra doktora muayene olduk unacefil 1g antibiyotik verdi vurulmaya basladık.. eve geldimizde ateşi 34.5 a düştü tekrar hasteneye gittik iç ateşi vardır die tekrar ateş düşürücü serum verdiler.. sonrasında baska hastaneye yattık 1 hafta hastanede kaldık kımse ne yapacagını bilmiyor 1 ay oldu geçmiyor.. çok çaresizim yaşayanlar lütfen bana yardım edin siz ne yaptınız geçti mi..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Gok_turk

Çok geçmiş olsun, hangi iledesiniz hangi hastaneye gittiniz detay verirseniz insanlar daha kolay yardımcı olurlar.


Arya_ikra2

2elci öncelikle teşekkür ederim inş geçer 😔 istanbuldayız tuzla tıpa gittik ateş yüksekliğinde ordaki müdaheleyle bu duruma geldi.. sonra ateş düşüklüğündede 1 kaç kere özel tuzla tıp hastanesine gittik.. orada bi sonuç bulamayınca özel okan üniversitesi hastanesine gittik ordada bi sonuç alamadık.. akabinde kayseri memorial hastanesinde 1 hafta yattı 24 saat serum aldı enfeksiyon sonlandı.. 1 ay oldu gündüz iyi fakat geceleri soguk terleme oluyor ve ateşi 35.0 dereceyle 35.9 arasında degısıyor.. tensel temas uyku tulumu oda sıcaklıgı ile normal sevıyeye getırmeye calısıyoruz..


Gok_turk

arya_ikra2 bizde nedeni belli olmayan bir enfeksiyona yakalandık, bilinen tüm testler yapıldı ama çocuğumuzun ateşini düşüremediler. Ankara Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı nda yatarak tedavi gördük, bölümde profesör ve uzmanlar gerçekten çok ilgilendi bizimle. Sonunda bakteri yemi denen bir virüs yada bakteri olduğuna karar verdiler, bir haftalık tedavi sonrası kızımız normale döndü çok şükür. İsterseniz Ankara Tıp Cebeci Çocuk hastanesi Enfeksiyon bölümü ile görüşün ve durumunuzu anlatın, inşallah şifa olurlar.


Arya_ikra2

2elci cevabınız için çok teşekkür ederim iletişime geçicem..Cevaplamak için Üye ol