Aralık anneleri

elfuraszgr soruyor: 10

Merhaba bayanlar ,

Aralık ayında doğum yapmış annelerin okul açısından  bilgi ve tecrübelerini paylaşmasını istiyorum .Okula doğduğu senenin arkadaşlarıyla mı gidiyor yoksa 1 aysonraki yeni yıl doğumlular ile mi?


Bu soruyu cevapla


15 Cevap


esrasena

Merhaba,2008 Aralik dogumlu kizim bu sene ilkokula basladi,69 aylikken 2008li akranlari yerine 2009lularla basladi,biraz da cocuga gore degerlendirilmesi gereken bir süreç olsa da oyun cocuklugundan okul çocukluğuna gecis cok zor,gecen sene bir kat daha zor olabilirdi.Bilim insanlarının soyledigi 72 ay siniri ve soyutu anlama,matematik gibi unsurları da isin icine katinca risk almak istemedik, isin duygusal boyutu da var,okula uyum,basari ve başarısızlıgun verecegi duygu dutumlari,genis olarak baktik


elfuraszgr

Cevabınız için teşekkürler öncelikle, birinci sınıfta da etkinlikler çoğunlukla devam ediyor sıkılabilir diyorlar endişem ondan. Ama 20 gün sonra  gireceği yeni yıldaki arkadaşları ile devam etmesi daha mantıklı geliyor bana.


ipekkusgoz

Oğlum 23 aralık 2010 doğumlu, kimliğini 1.1.2011 olarak çıkarttık.Şu an bu konu hakkında kararsızım. Zira gideceği okula karar verebilmiş bile değiliz. Şu an gittiği kreşte talep ettiği, meraklı olduğu için harfleri vs öğreniyor .Bu bakımdan seneye 1'e gitmese sıkılacak diye düşünüyordum ki son zamanlarda bir iki kere yağmur yağdığı için bahçeye çıkamadık diye söylendiği oldu. Bu yüzden de hala oyundan kopamayacağını düşünmeye başladım. Bakalım zaman gösterecek bizde.elfuraszgr

Merhaba İpek hanım, biz maalesef kimliği çıkartırken tarih değişikliği yaptıramadık. Bir kaç pedagogtan aldığım bilgide şöyle "herşeyden önce çocuk sorumluluk alması açısından erken, eşyasını takip edecek,ödev bilinci oturacak, tuvalete gitmek için izin isteyece vb" heleki birde yay burcu olduklarını düşündükçe işler daha da zor olacağı ortada.


ipekkusgoz

Ben hala emin değilim tarih değişikliği yaptırmış olmak iyi bir şey mi?. Oğlum Oğlak benim bu arada:). Bunların çoğu var gibi Kerem'de ama çocuk işte, oyun istiyor nihayetinde. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimiz için.elfuraszgr

Amin inşallah


gulsah_ata_mete

Benim oglumda aralik 2009 lu. Bu sene 2009 lularla okula baslamasi gerekirken baslatmadik. Bizim sayilanlara ek olarak, gecen sene gelen bir yasindaki kardes mevzuumuz da var. Bir de ustune ben ise basladim. Yeterli ilgiyi gosteremeyecegimi dusundum, odevler vs. konusunda.

Haa bir de benim oglum karate dersleri aliyor. Anaokuluna gore daha disiplinli bir ortam ve zorluk cekiyor. Kendi kendine tuvalete gittiginde kiyafetlerini cozemedigi icin altina kacirmis bir kere... Bu bile okulda olsaydi daha cok etkilerdi sanirim onu.


elfuraszgr

Kesinlikle haklısınızelfuraszgr

öncelikle oyuna doymalı çocuk dediğin. İstanbul şartları zaten çocukları eve tıkıyor bari hemen okul yollarına düşürmeyelim di mi?


ozgu_naz

Ekim dogumlu kizim, anasinifinda bu sene.Seneye verecegim ilkokula. Suan anaokulunun anasinifinda. Gecen sene orada anasinifini okutan bir veli, tekrar anasinifina devam etmesini istemis, izin vermemis devlet.mental olarak hazir oldugunu dusunuyorum kizimin, zaman ne gosterir bilmem. 2010 haziran oncesi dogumlular, 1.sinif gorunuyormus zaten bu seneCevaplamak için Üye ol