KEMAN

iki soruyor: 5

Merhaba, benim oğlum 4.5 yaşında ve keman sayıklıyor. Küçük yaşta başlanılan keman eğitimi çocuğun gelişimini olumsuz mu etkiler? Kulak mesafesi yakın olduğu için kulak, baş eğik olduğu için boyun fıtığı gibi... Biraz daha mı büyümeli. 2.5 yaşından beri sayıklıyor.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozguranne

Merhaba, 

Konuya çok uzak bir kişiyim. Yalnız kemana 4 yaşında başlanmazsa asla tam olarak öğrenilmiyormuş diye duymuştum bir belgeselde. İsterseniz araştırıp, hemen başlayın. Madem istiyor... Ne güzel...  Mutlaka çocuklara göre kemanlar da vardır?


somerb

2.5 yaşından beri keman mı sayıklıyor? Vallahi kıskandım sizin durumu; benim kızım da sayıklasa ne güzel olur.. :)


iki

Bu küçük insanlar çok komik oluyorlar. Daha altındaki bezi bilmiyorlar, onun dışında her şeyden haberleri var. Ona uygun keman bulamadık, geçici bir hevestir diye, babası gitar almıştı 3 yaşında. Sopası yok, çantası yok, böyle keman istemiyorum diye kızdı. Sonra bateri aldık, ama yok 4.5 yaşında hala kemandayız. Hayırlısı bakalım, inşallah sağlık problemi yaşamayız. Görüştüğümüz bir iki yer var, daha sonra paylaşırım sizinle.


iki

Teşekkür ederim. ozguranne nin cevabını okuyunca biraz olsun içim rahatladı. Erken başlamamızın böyle bir yararı olur inşallah. Evimizde darbuka vardı ve babası çok güzel, keyif alarak çalar. Efe de onu gördükçe ağzında emzikle darbukayla oynamaya başladı. Evde oyuncakla birlikte,  müzik aletlerini bulundurmanın faydası olsa gerek. Çocuklar keşfedilmemiş birer yetenek.


gamzegkce

gerçektende böyle istekli olması çok güzel. Aslında müziğe eğimli olanlar için küçük yaşta başlanacak eğitim olarak keman ve piyano diyorlar.Cevaplamak için Üye ol