hastalık

ilke08 soruyor: 3

cevaplar için teşekkür ederim. dün eczaneden hemen otribebe burun temizleme aparatını aldım. biraz daha iyi sanırım. ama balgam var . kusmasına neden oluyor. gerçekten hasta olduğu için kendimi çok kötü hissediyorum. anne sütü emmesine rağmen bağışıklık sisteminin daha güçlü olması gerekmezmiydi? çok canım sıkılıyor... kendimi beceriksiz hissediyorum. gerçi hasta olan benim ilk mikrobu ben getirdim. ben anaokulunda çalışıyorum. bu benimde ikinci hastalığım ama emdiği için o hastalanmaz sanmıştımm... mutsuzum çook


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CokBilmis

Bağışıklık sistemi güçlüdür zaten, siz kendinizi üzmeyin.

Bağışıklı sisteminin güçlü olması hiç hastalanmayacak anlamına gelmiyor. Hastalanacak ama siz hastalık belirtilerini baskılamaz da onun vücudunun hastalığı yenmesine izin verirseniz, çok kısa sürede atlatacak hastalığı.

Sakın balgam kesici filan da vermeyin. O balgam ile birlikte mikropları da atıyor vücudundan.

Şİmdi siz balgamı çıkaramıyor diye de telaşlanırsınız :) Balgamı çıkarıp yutması yeterli. Mide asiti içinde tüm mikroplar ölür zaten.

Siz sakin olun ki, o da mutlu olsun.

Hem siz de hastaysanız kızınızı daha iyi anlarsınız. Kendiniz için ne yapıyorsanız, ona da yapın. Başını yükseltin mesela ki geri akıntısı rahatlasın. Biz de hastalınınca yükek yastık isteriz ya?

Bir de burnu tikalıysa mutlaka ama mutlaka cold-mix kullanın. Mutlaka diyorum bakın! :)


ilke08

cold mix için biraz küçük mü? yoksa her yaş grubunda kulanılabilir mi? gerçi bitkisel içerikli bir ilaçmış ama


CokBilmis

cold mix ilaç değil. Okaliptüs yağı. Aktardan okaliptüs yağı da satın alsanız, aynı işi görür. Bebeğe değdirmiyorsunuz ztaen. Sadece kıyafetine ya da yatağına damlatıyorsunuz. Uçucu bir yağ olduğundan hemen burna etki ediyor. Emin değilim ama sanırım burun içindeki damarları daraltıyor. Nasıl yapıyor bilmiyorum ama nefes alımını anında kolaylaştırıyor. Biz ailecek kullanıyoruz. Henüz bir zararını görmedik.Cevaplamak için Üye ol