Oto koltuğunda oyalamak...

moodswing soruyor: 10

9.5 aylık kızımı oto koltuğunda oyalamam gerekiyor. (Tatile çıkıyoruz!) Şimdiye kadar ana kucağında da oturmaktan hiç hoşlanmazdı. Oto koltuğuna yeni geçtik. Daha rahat gibi ama onu oraya alıştırmak için huysuzlandığı zamanlarda onu oyalayacak şeylere ihtiyacım var. Mevcut oyuncaklarını yanıma alıyorum ama var mı önerileri olan?

Bu soruyu cevapla


16 Cevapmoodswing

çok teşekkürler, hemen bakacağım bunlara :)


babu

bizim tecrubemize gore cok para vererek alinan oyuncaklar da mesela bir cubugun ucuna gecmis bir parmak kuklasi da ayni sure oyaliyordu. iş biraz uyku saatlerine denk getirmeye (biz bu yil hep 5 gibi falan ciktik cok rahat gecti) biraz senin oyunculuguna bakiyor. poyraz ilk kez gordugu seylerle daha cok oyalaniyor. sevdigi oyuncaklari bir sure saklamani ve arabada ortaya cikarmani ve/veya birkac yeni sey almani oneririm. sarki turku, kitap, koltugun yaninda ce ee yapan oyuncaklar, bacaklarinda gezen minik arabalar, arada da kendi haline birakip sınırlarını denemek falan derken oluyor bir sekilde.
iyi tatiller :)


moodswing

teşekkürler banu. ben de dün kısa bir deneme yaptığımızda evde sevdiği tüm oyuncakları kullandım. ama unuttuğu ve çok sevdiği ya da ilk kez gördüğü oyuncakları denemek de iyi fikir gibi geldi şimdi. uyku saatine denk getirmek tabi en iyi çözüm olsa gerek çünkü eninde sonunda sıkılıyor o zaman da hiç bir oyuncak kar etmiyor.

bu arada, oto koltuğunda uyumaya alıştıkça pusetinde uyumaya da alışır gibi bir fikre kapıldım dün ne dersin?


babu

a uyumuyor mu! fenaymis. e ayni mantik alismasi lazim sanki. alisir insallah diyelim :)Born2beMom

ben şu üfleyince baloncuklar çıkaran oyuncağı kullanıyorum.. bayılıyor şimdilik.. arabada duruyor sürekli.. tabi sadece yanında oturacak biri varsa işe yarar..


moodswing

ben yanında oturacağıma göre bu da iyi fikir, yazdım kenara! teşekkürler :)


burcuakalin

Ben de banuozcelik'e katılıyorum, tonlarca para verip aldığım oyuncaklardan ziyade mesela bir pet şişe ve kapağıyla daha çok oyalanıyordu oğlum. Ama yegane tavsiyem mevcut oyuncakları değil daha önce hiç görmediği 1-2 oyuncak almanız yanınıza. mesela oyuncak telefon, sesli şeyler. Ya da çubuk kraker tarzı, ya da dişleyebileceği bir meyve de biraz oyalayabilir. Ve biz hala oğlumun uyku saatlerinde yolculuğa çıkıyoruz. En azından 2 saati o şekilde kurtarıyoruz.ekim_

Biz de ilk yolculuğa 8.ayda çıkmıştık.Benim oğlum arabaya biner binmez ağlayan cinstendi.Oto koltuğunu da o dönemde yenilemiştik.Biz ayna ve ayaklarıyla vurduğunda müzik çalan oyuncak yerleştirmiştik.Bunlar oyaladı onu.Özellikle ayna çok etkili; oldukça oyalıyor.


blackcrow

daha önce uçak yolculuğunda çocuklar nasıl oyalanır gibi sorular sorulduğunu hatırlıyorum, arabadan daha da zor sonuçta mola şansı olmayınca. onlara bir gözat. bizimkini yemek yedirirken de sürekli meşgul etmek gerekiyor oyuncaklarla ya da oyuncak olabilecek herşeyle. pet şişeler çok işe yarıyor. dün, akşam yemeğinde  sadece kapağıyla 10 dak. oynadı. bugün meyve saatini, yoğurt kasesi  kapağıyla geçirdik. şeffaf olduğu için, suratıma yapıştırıyorum, burnum falan yamuluyor. çok eğlendi, hatta o da yaptı aynısını. plastik her çeşit kap yine çok ilgilerini  çekiyor. oyalama konusunda, ne varsa mutfakta var yani.
ayrıca, çok ters gelebilir belki ama, alışmasını da hiç istemediğimiz birşeydi ama, geçen gün çok huysuzlandığında usb kablo verdik eline, (gözümüzün önünden ayırmadık tabii) 15 dak. oynadı onunla.Cevaplamak için Üye ol