Oto koltuğunda oyalamak...

moodswing soruyor: 6

9.5 aylık kızımı oto koltuğunda oyalamam gerekiyor. (Tatile çıkıyoruz!) Şimdiye kadar ana kucağında da oturmaktan hiç hoşlanmazdı. Oto koltuğuna yeni geçtik. Daha rahat gibi ama onu oraya alıştırmak için huysuzlandığı zamanlarda onu oyalayacak şeylere ihtiyacım var. Mevcut oyuncaklarını yanıma alıyorum ama var mı önerileri olan?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


NORTH_TAN

Aynı zamanlarda biz de otokoltuğuna geçmiştik. Tatile çıkarken tam uyku saatinde çıktık. Yanımıza bebek klasik müzik, ninniler cd sini aldık. (dikkat soför uyumasın)
Oyuncak olarak sırayla çeşitli oyuncaklar almıştık.sırayla sahneye çıkardım. Kitaplar yeni aldım ilk kez orada gösterdim.Müzik aletleri kullandım.
Son ve vurucu silah-mola yerine yaklaşırken krize girdiğinde kullanıyordum.- I-POD uma yüklediğim dans eden penguenler videosu.TV seyretmiyorduk ama bu silahı kullanmamız gerekti.
Gözüne güneş gelmemesi ama bakış açısını kapamamak içinde yapmadığımız şebeklik kalmadı.


moodswing

bugün dışarda yemekte pet şişeyi denedik, çok işe yaradı. yarın için de iki yeni oyuncak aldık, bir de evden malzeme depoladık. köpük yapmak için sadeceanne'nin blogunda ev yapımı tarif vardı, onu deneyeceğim. yola çıkış saatimizi de feribot sonrası uyku saati gibi ayarladık. gerisi de artık duru'nun insafına kalıyor, yolumuz uzun... umarım bu yolculukta "arabada oto koltuğunda oturulur" kuralını öğretebiliriz... ve en önemlisi güvenli bir seyahat olur.

hepinize tekrar teşekkürler.
sevgiler,


moodswing

yine de yedek olarak bir iki video alacağım yanıma acil durum için :) mp3 player'a da ninnileri koyduk...


NORTH_TAN

iyi yolculuklar. Feribot çok güzel oluyor. En azından oyalanıyor.


othilia

Bütün yol boyunca ön koltuğa geçip, koltuğa saklanıp çıkarak ce-e oynadım, belim boynum ağrıyor ama biraz oyalandı neyse ki:)


blackcrow

feribotun tavanı aynadandı (hepsi öylemi bilmiyorum tabi) bayılmıştı bizimki. değişik örtülerle ce-e oynamak bizde de çok işe yarıyor. tülbent gibi nefes alabileceği birşeyle yüzünü kapatıyorum, kendi açıyor, ce-e yaptığı için seviniyor. bir de yol boyu şarkı söylüyorum, bir yandan dansederek, arabada ne kadar mümkünse artık, karga sesim de 9.5 ayda resmen katlanılabilir hale geldi :) jim carey gibi suratı şekilden şekle sokarak alfabeyi saymak da denenebilir.
iyi yolculuklar
Cevaplamak için Üye ol