Gece uykusu ve emzirme problemi

oskedist soruyor: 7

Merhaba,

İlk 3 ay kızımı doktorumuzun yönlendirmesi ile 2,5-3 saatte bir uyandırarak emzirdim. Şuanda 3,5 aylık ve doktorumuz gece 12 de bir kez emzir, sabah 6 ya kadar uyur dedi. Ama böyle bir uyku düzeni kesinlikle tutturamadık. Gece uykusuna 21.00-22.00 arası geçiyor, ilkin gece 01.00 gibi sonra da 04.00 gibi uyanıyor. Emzirip yeniden yatırıyorum. Ancak saat 04.00 ten sonra saat başı uyanmaya başlıyor. Artık sabah dört beş altı yedileri ezber ettim. O saatten sonra burnu tıkanmış oluyor, mevsim geçişinden olduğunu düşündüm ama uyandırıp aspiratörle temizlesem de, altını temizlesem de yine de saat başı kalkıyor ve ağlıyor. Emerse uyutabiliyorum, yoksa uyumuyor da. Bu tarz bir sorun yaşayanınız oldu mu? Desteğinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.


Bu soruyu cevapla


7 Cevap


denizderya1

Oğlum 2.5 aylık 3 saatte bir formul mama ile besliyorum. Formul mama anne sütüne göre daha tok tutuyor ona rağmen geceleri özellikle saat 4 ten sonra saat başı 45 dk da bir uyanıyor. Ben de aynı sorunları yaşıyorum. 4. aydan sonra düzene girer deniliyor.


denizderya1

Bir de bazı bebekler güne biraz erken başlıyormuş uyandığında ağlamıyorsa keyfi yerinde uyanıyorsa uykusunu almış olabilir.


emineaslihan

Aahh ah benim kızım 5,5 aylık hala iki saatte bir uyanır gazı varsa saat başı uyanır.  Şöyle bir şey yaptım dört saatte bir besliyorum.  Örneğin saat 21:  00 de beslediysem gece bir ve 5te besliyorum.  Aralarda uyanırsa emzik veriyorum.  Başka tür baş edemiyorum.  


oskedist

denizderya1 bizim doktorumuz anne sütü yeterli olduğu sürece mama verme taraftarı değil, dolayısıyla maalesef mamadan yana şansım yok. Ama uykusunu alma konusunda emin değilim çünkü bu zamana kadar sıkıntısı yok ise 7 den önce pek uyanmadı. Tek sorun sürekli uyanıyor olması... emineaslihan kızım emzik almıyor, keşke alsaydı belki dediginiz gibi uyutması daha kolay olurdu. Kısacası hepimiz çözümsüz kaldık desenize...


ayssegulll

merhabalar.Bebeğinizi uyandığında emzirdiğiniz için uyanmaları alışkanlık edinmiş. emme ihtiyacını 4 aya kadar uyku emziği edinmesine yardımcı olabilirsiniz.benim uyguladığım tracy hoggun şşh pat yöntemi işe yarıyor.ama onun yöntemilerini uygulamak için taamen bebeğin günlük rutinini düzene sokmak gerekiyor.beni bebeğim 3 aylık olmasına bir kaç gün var ama 2 aylık olmadan 1 kere uyanmaya daha sonra kesintisiz uyumaya başladı uyguladığım yöntem sayesinde. Burnu onu uyandıracak kadar tıkalı olsa emme işlemini de gerçekleştiremez emin olun.onu yatağında tutup yanında durarak uyumayı öğretebilirsiniz.gündüz öğünlerini iyi ayarlayın ki gece öğünleri gündüzden çalmasın.


karam32

ayssegulll tam olarak yönteminizi anlatabilirmisiniz benim bir aylık bir kızım var ne zaman uygulanabilir yardımcı olurmusunuz acaba şimdiden teşekküler.


Uykuluanne

MErhaba

bebeğin henüz daha çok küçük. Anne sütü alan bebekler çok sık acıkır. Üstelik şuan en hızlı büyüdüğü dönemde olduğunuda düşünürsek acıkması çok çok normal. Gece beslenmesini kesmek için erken olduğunu düşünüyorum ki gece beslenmesi ya da süt sağılmsı sütü arttıran bir etken. Benim bebeğimde sabaha karşı 4 ten sonra sürekli kalkardı. Doktoruma sorduğumda karnı acıkıyordur tam doymuyordur uykuya geçemiyordur dedi. Gündüz beslenmelerini arttırıp gece 23:00 de ve 01:00 de emzirmeye başladım bir süre sonra düzene girdi şimdilerde istediği zaman kalkıyor belki 1 defa belki 2. Cevaplamak için Üye ol