üst damakta sertlik, yumru

aytude soruyor: 6

Bebeğimin üst damağında tam ortada son bir aydır bir sertlik var, bazen beyaz, bazen kırmızı. Kemik kadar sert. Sivri değil, yumru şeklinde. Bastırınca canı yanmıyor.

Cocuk doktorumuz kist gibi dedi, kbb'ye sevk etti, kbb baktı tükrük bezleri enfeksiyon sonucu tıkanmış olabilir, ama bu kemik kadar sert, gelişimsel bir şey olabilir--ben bu cevaptan birşey anlamadım--, 1 hafta içinde geçmezse getirin film çekelim dedi.

Dün aşılarımız vardı, ebe hemşireye sordum, diş cıkaran bebeklerde olur dedi. Ayrıca, zeynepanne bir soruya şöyle yazmıştı geçenlerde:damak iyice sertleşip şiştiyse, ortası kabarık ve beyaz, damak kırmızı ise diş geliyordur.

bu sertlik ve şişlik o mudur? Doktor bunu söylemiyor olabilir mi? Özel hastane film mi çekmek istiyor illa ki? Yoksa birşey mi var?

Son sorum: Devlet hastanesine götürmeye karar verdik, hangi bölümden randevu almalıyız

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ekim_

Bazen parmak ya da emzik emen çocuklarda da görülüyor ama bu sadece tahmin.Ya da dişlerini sert bir şekilde kaşıdıysa.Diş hekimi ya da dermatolojiye götürmeni öneririm.


aytude

götürdük devlet hastanesine, cocuk doktoruna ve kbb'ye. kist oluşmuş. antibiyotik şurupla geçmezse alınması gerekiyormuş. Yukarı doğru ilerleyebilirmiş, içe doğru. :(( 


nilberk

çok geçmiş olsun,en azından farkettiniz ilerlemiyecek.Umarım şurupla bir an evvel geçer.

bir de neden oluşurmuş ki? tekrar geçmiş olsun


ekim_

Aytude, geçmiş olsun.Umarım en kısa zamanda iyileşir..


aytude

TEŞEKKÜRLER uod, nilberk..antibiyotik kullanmaya başladık bakalım. Doktora eşim götürdü ben çalıştığım ve izin alamadığım için. Erkekler de fazla soru sormaz işte, ben olsam sorguya çekerdim doktoru. Enfeksiyondan dolayı tükürük kanallarında kist oluşmuş olabilirmiş, herşeyi agzına götürdüğü için. (her bebekte neden olmuyor??), öylesine bazı bebeklerde olabilirmiş (kendiliğinden geçer miymiş acaba??), yukarı, içeriye doğru ilerlemiş olabilirmiş (filmi çekilemez miydi mesela??)


ulviyye

aytude benım oglum da aynen oyle. damakta kıst olusdu sız ne yapdınız bana da doktor alınması gerektıgını soyledı senın oglunda ıyılesme var mıCevaplamak için Üye ol