tatile giderken yanıma ne almalıyım

accemianne soruyor: 10

selam,
temmuz ayında kuşadasına gideceğiz. kızım o zamn 1 yaşında olacak:) yanıma kızım için , sahil de bulunduğunda nasıl giyinmeli ve ne tür gereçler alınmalı. denize nasıl alıştırabilirm ve denize simitle mi kullukla mı girmesi daha uygun olur:)
şimdiden teşekkürler:)

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


CERENKZY

Merhaba acemi anne :)
Oğlumu ilk kez 6 aylıkken alıştırarak soktuk denize :) yavaş yavaş yani..mesela ilk gün ayağını ikinci gün dizine kdr..denizin sıcak olduğu saatlerde tabi.birden sokmamak lazım çünkü çok korkuyolar.
Simit mi kolluk mu dersen üstü tenteli simitler var ilk önce onunla alıştırıp sonra kolluk alabilirsin..Ama tenteli simitler çok kullanışlı aynı zamanda güneştente koruyo minikleri.
Ben kova takımı al derim bir yaş için uygun olur bence :)


CERENKZY

Bu arada bizde kuşadası güzelçamlıda soktuk denize..Malum suyu biraz soğuk oluyo onun için deniz sıcaklığına bakıp öyle sokmanda fayda var.


accemianne

:) teşekkürler
bizde güzelçamlı beldesine gitcez:)


CERENKZY

aa ne güzel bi tesadüf :) orada yazlığımız var bizim.Artık gidince her çocuklu anneye bakarum ben acemi anne mi bu diye :)


burcaksahin

acemianne,

bugulog'a bir liste koydum.

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/df1123f6-0b05-4ce0-b4d1-9eb8009e7e06/bebek-tatil-bavul-listesi

Liste çok uzun gözüküyor farkındayım :) biz geçen sene 2 aile, 2 bebekle tatile gittiğimiz için ortak eşyaları paylaşmıştık.

Şimdiden iyi tatiller dilerim.accemianne

ana! bizimde orda yazlığımız
var, bim 'in çok yakınındayız:)


accemianne

burcakşahin çok teşekkürler:) gayet ayrıntılı olmuş. kafamda ki soruları yanıtlamış oldun:) sağol:)))


ozlemzayim

merhaba
bizde kızımla bodruma gidicez. ben suya alıştırmak için simit kolluk vs. almıycam yanıma kendi isteğiyle suya girmesini bekliycem ki suyu çok sever. kolluklara alışmasını istemiyorum kendisine güvenmeli çünkü.. size de tavsiye ederim.gokalpileseyrialem

Malum yaz ayları itibarı ile tatil hazırlıkları başladı. İşte ben de kafası her dem kalabalık olan sevgili annelerimiz için bu durumu kolaylaştırmak adına BEBEK-ÇOCUK ve ANNE-BABA için alınacakları kalem kalem yazdım.

Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili kendi TECRÜBELERİMLE yazdığım blogumdan başka merak ettikleriniz içinde faydalanabilirsiniz.


maamur

zaten şu bavul işi çok can sıkıcı, her tatil gidişi eşim bukadar şeye ne gerek varlarını dinliyorum, artık büyüdük buseferde kızımla oyucak pazarlığına giriyoruz  oyuncaklarının çoğunu götürmek istiyor, olan annelere oluyor kızın istekleri adamın çenesi....  kolay gelsin biz annelere.


Cevaplamak için Üye ol