Klomenle hamile kalan var mı

aysun23 soruyor: 4

Selam kızlar 3 yıllık evliyim doğal yollarla korunuyorduk. Evliliğimizin 9.'uncu ayında hamile kaldım 2aylikken düşük yaptım. Daha sonra korunmamıza rağmen hamile kalamadım. Çok doktora gittim hiç bir şeyin yok dediler. Tüplerimde açık. 1 ay önce başka bir doktora gittim progesteron testi yaptı yumurtalıklarım yeterli yumurta üretmiyormuş. Şimdi doktorum klomen tedavisi başlattı perşembe günü başlayacağım. Bir çocuğumun olmasını çok istiyorum. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Nurcancan

merhaba, umarım hayırlısıyla en kısa zamanda kavuşursunuz diyelim.. klomen yumurta üretimine yardımcı oluyor. size tavsiyem, klomen kullanırken doktorunuzla da yumurta takibi yaparak ilerleyin. 2-3 günde bir yumurta büyüklüğü kontrol edilsin, gerekli zamanda çatlatma iğnesi vurmanızı isteyecektir. bir de ilişkiye girmeniz gereken zamanları söyleyecektir. 

hakkınızda hayırlısı olsun inşallah :)


aysun23

Merhaba ayın 25inde tekrar doktora gideceğim o zaman gerekirse çatlama iğnesi yapılacakmış. Zamanda geçmek bilmiyor


simoz

Merhaba ben 31 yaşımdayım ve eşimle 9 aydır korunmasız ilişkiye giriyoruz fakat onda da bende de sorun olmamasına rağmen hamile kalamadım. Bu ay klomen kullandım 1 tane olgunlaşmış yumurtam vardı, doktor çatlatma iğnesi verdi ve duphaston kullanmamı söyledi. Duphaston biteli 2 gün oldu. Bittikten hemen sonraki gün idrardan önce kahverengi bir kaç damla bir şey geldi ama bugün gelmedi. Umarım hamileyimdir ve adet olmam. Adet görürsem klomen ile devam edecekmişiz.


simoz

Ben bugün de adet olmadım. Ama sadece peçete hissedebildiğim o çok soft kahverengi akıntı gelmeye devam etti damla damla. Bugün benim adet olmam gereken gün normalde.  acaba klomen ve hemen arkasından duphaston kullandığım için gecikmiş olabilir miyim yoksa yine günümde mi olmam gerekirdi ? bazı internet sitelerinde yerleşme kanamasının açık kahve rengi ve ya pembe renkte olduğunu, bir kaç saat ve ya bir kaç gün sürebildiğini ve yoğun olmadığını damla damla olduğunu okudum. Böyle bir şey yaşıyor olabilir miyim ki ? Çok heyecanlıyım. Çok istiyorum. Şu mübarek ramazan ayında oruç ağzımla dua ediyorum Rabbim herkesin evlatlarını korusun bizim gibi isteyenlere de hayırlısıyla nasip etsin. Bakalım .. Eğer bugün ve yarın da olmazsam. İş yerinden izin alıp cumartesi günü kan testi yaptırmaya gideceğim. Neolur sizler de bana dua edin kızlar.Cevaplamak için Üye ol