Uyku problemi

zeykan soruyor: 6

selam arakadaşlar benim 7 aylık bir oğlum var ve geceleri en az 7   8 kez uyanıyor,acaba karnı mı acıkıyor dedim fazla fazla besledim,dişinden mi kaynaklanıyor dedim jel filan sürdüm hayır değişik bir sürü şey denedim fakat yine de uykumuz çok fazla bölünüyor gece uykusunu tam alamadığı için de doğal olarak gün boyu huzursuz ve sürekli kucak isteyen bir bebek haline geldi,aynı sorunu yaşayan anneler var mı acaba neler yapabiliriz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


iflah_olmaz

aramıza hoşgeldin:-))))


Gamze_Fatih

bnm ki 2 kere uyanıyo ama acıkınca  bnmde 6 buçuk aylk bebeğim ama acıktıg için uyanıyo diş problemimizde aşırı zaten  war ama geceleri uyanmıyo sadece artık vıyaklayınca elim ağzında uyuyo :)):)) dişleyerek uyuyo :DDDD


kayaveannesi

Bizimki aksam 9a dogru conformili icip uykuya daliyor... eger sansliysak 4te uyaniyor emiyor, sonra 5.30 gibi uyaniyor, kucakta pis pis piss.. tam yatiriyorum, ben yatip uzerimi ortmeden biziklaniyor.. haydi yine pis pis.. sabah 7.30 8 e kadar sayamiyorum bile kac kez yatirip kaldirdigimi....en son bu zaman uyanip gune basliyoruz... sansli gunumuzde degilsek gece 11.30- 01 civari yine uyanip pispislama fasli oluyor... 6. Disini cikarmaya calisiyor bu aralar, onun sikintisina yoruyorum ama, cok uzuun zamandir duzenu boyle.. bazi gunler yataginda sallayip ninniyle uyutuyorum ama cogu zaman gece uyandiginda kucak istiyor.. buyudude simdi kereta, bel agrisi falan...bakalim eger bebislerin bi duzeni varsa, biz ne zaman gecicez merak ediyorum.. ilk disler 5 aylikken cikti, cikan son 3 disi de arka arkaya 1 haftada portledi yeni.. umarim disleri tamamlayinca rahata ereriz biz:)


ema

Geceleri emziriyor musunuz? Eğer emziriyorsanız bir an önce gece emzirmeyi ve beslemeyi kesin derim 1-2 ay sonra farkı göreceksiniz kolaylıklar dilerim.


mehmetdoruk

biz de yarın 5. ayımızı dolduruyoruz.aynı sorun bizde de var ya. sabaha kadar salla salla piş pişle gezdir emzir 1 ay önce iyiydi 2 3 kere  kalkıp emip uyuyordu. şimdi bide uyanıyor. uyutamıyorum da. büyüdükçe düzene girecek diye beklerken daha kötüye gitmeye başladı.gece emzirmemek mi lazım? ama ozaman nası uyucak?


ipekkusgoz

Oğlum 22 aylık. Ama zamanında gecede 7-8 defa olmasa da 4-5 kere emmek için kalktığım bir dönem oldu. Çalıştığım için gece emzirmesini özellikle bile isteye kesmedim. Zamanla yanımda yatırarak süt yerine su vererek bu sayı gittikçe azaldı. Arada kontrol ediyorum benimle yatmaya alıştı mı diye şu anki mevcut durum şu: Uykudan önce emzirip gidip yatağına bırakıyorum.Uyumasını bile beklemeden çıkıyorum odadan. Deliksiz uyuyor. Sizin de zamanla düzelecektir,tüm gece deliksiz uyumak için daha küçük olduğunu düşünüyorum.Gece beslenmesini kesme konusuna tabii siz daha iyi karar verirsiniz.Cevaplamak için Üye ol