Beslenme sorunumuza bir çözüm, bir çıkış yolu arıyorum.

annearya soruyor: 7

Merhabalar daha önce ben yine beslenmeyle ilgili konu açmıştım. Bebeğim doğdundan beri beslenme problemi yaşadık. Arastirmalarimiz sonucu alerjisi olabilecegini düşündük. Kan testi sonucunda herhangi bir alerji bulunmadi ,deride de yumurtaya alerjisi çıktığı söylendi. Yinede test sonuçları güvenilir olmayacağı için ben katı bir diyete girdim (kaka rengimiz yeşil ve mukusluydu) kaka düzeldi ama beslenmesi düzelmedi bebeğimin hatta o kadar kötü oldu ki hafif bir bronşit geçirdiği sırada 24 saat idrar yapmadı ve mecburen 5 gün süreyle hastaneye yatırdık ve serum verildi bu sırada sadece serumla beslendi ne meme ne biberon kabul etmedi. Hastane maceramizdan sonra bir kaç damla kullanmaya başladık. (Lactazm ,zinco ,biogaia ve zaditen) damlalar ise yaradı ve bebeğim gayet güzel emmeye başladı hatta iki haftada 800 gram alıp kilo açığını bile kapattı. Fakat ne olduysa birden bire kusmalar meme reddi yine başladi. Kusma için motilium ve gaviscon surup kullanmaya başladık ama pek bi faydası olmadı. Sadece ama sadece uyurken yada uykuluyken meme verebiliyorum. Sürekli uyutmaya çalıştığım için huysuzlanmaya başlıyor bebegim ve ben artık çok ama çok üzülüyorum. Uyutmazsamda asla ama asla emmiyor. Bgn dışari çıktık arabada emer temiz hava iyi gelir belki diye ama uyumadi ve emmedi sonuç yine kupkuru islanmayan bezler. Çok ama çok çaresiz hissediyorum doktorlarda emer, ısrar etmeyin deyip gönderiyorlar. Tüm günüm bebeğimi uyutmaya çalışıp emzirebilmekle geçiyor ve bu çok ama çok yıpratıcı fakat yinede katlaniyorum bebeğim için buna değer diyorum ama uyumadiginda her şey başa sarıyor.Biberon deniyorum kabul etmiyor , şırınga ve kaşıkla az az içermeye çalışıyordum uyutamadigim zamanlarda. artık büyüdü sanırım kaşık görünce ağzını sımsıkı kapatıyor.olmuyor olmuyor. Ne yapacağım ben? bebeğimi nasıl besleyecegim. Çok uzun yazdım ama belki bi fikri bir önerisi olan olur. Hayatım boyunca hiç bu kadar derin yaralar almamıştım. Kendimi unuttum yalnızca bebeğim için uğraşıyorum her şeyi her yolu denerim yeterki o iyi olsun.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


annearya

Bu arada bebeğim 5 gün sonra 4 aylık olacak.


AyseCeylanSonmez

Bebeğinizde reflü olabilir mi acaba? Bir arkadasımın bebeğinde benzer bir durum vardı. Süte hassasiyeti ve reflüsü varmış bebeğinin. Ilk aylar anlayana kadar cok zorluk cekmisler. Kızcağız, doymuyor da ağlıyor diye besliyor bebeğıni, bebek yatınca ağlamaya başlıyor, o da doymadı herhalde diye tekrar besliyor...bebek de ızrırabından bir süre sonra yemek yememek için elinden geleni yapmaya başlıyor. Biz büyükler bile reflümuz oldugunda bisiler yemek istemeyiz...Bebeğinizin davranislarina bir de 'reflusu varmis' gözuyle bakın isterseniz.

Gecmis olsun...


perihan

Çocuk gastroenterologuna gosterdiniz mi? Sütü kadehle içirmek diye bir yöntem var (mış) mesela, yenidogan bebek hemşireleri biliyorlar. Gazdansa yakında geçmesi muhtemel, dort ay civarı biter çoğu bebeğin gaz problemi hareketlenmeye birlikte. Reflu ise eğer besledikten sonra dik tutmak gerekiyor diye biliyorum bir sure ve uyuturken yüksek rampa gibi yapmak gerekiyor yastığını. Ayakta pispislayarak emzirdim bir süre oğlumu, o vakit alırdı. Karanlık, uyaranların olmadığı bir ortamda yapmaya çalışın bunu.


gulsah_ata_mete

Bu aylarda bir cok bebekte memeyi biberonu reddetme olabiliyor. Benim kucuk oglumda da olmustu. 5 aydan sonra ek gidalara ilk basladigimizda da ayni sekilde resdetmisti. Ama bir iki ay icinde duzene girdi. Gececektir insallah.


annearya

Reflusu var büyük ihtimalle ama ilaç tedavisi başladık bi faydası da olmadı. Yaşadığımız sehirde gastroenterolog olmadığı için, alerji uzmanına götürdük sadece. Bebeğimi 2 3 saatte bir uyutup besliyorum acaba yanlış mı yapıyorum daha uzun mu beklemek lazım sizce?


burkatek

Merhaba

Çoklu besin alerjisi, reflu, kolik, cmv enfeksiyonlu birbebekti oğlum çok zor aylar yaşadık , seni anlaıyorum.

1- beslenme saatleri 4 ay için sık geldi bana herbebek farklıdır ama daha acıkmadan beslersen yemez

2- mama saatinde sen sinirli agresif negatif enerjide olursan bunu hissereder veyemez, sakin huzurlu bir şekildebslersen ama yapmacık değil gerçekten öyle olursan dahaçok yer.

3- alerji konusunda alerji ızmanından çokgastroentolog dahafaydalı mutlaka gitmeye çalış

Aşırı alerjen olan fıstık,çilek,kakao, tahin vs yeme

4- reflu için neslenmeden sonra 45 dk yatırma dik tut ki kusmasın yada ağzınagelmesin yedikleri, ki yatarak da besleme en az 45 derecelik açıyla olmalı


annearya

4 ay için kaç saatte bir beslemek gerekiyor acaba. Benim bebeğim hiç kendi talep etmediği için bilemiyorum ne zaman acıkıyor. Ben bezinin çok dolu olmadığını görünce biraz panikleyip hemen uyutmaya çalışıyorum ki emzirebileyim. Dünden beri uykusunda da emmek istemedi yada cılız emdi. Biberon denedim onuda diliyle itiyor. Korkuyorum uyurkende beslenmezse diye.Cevaplamak için Üye ol