sterilizasyon, biberon temizliği

adilcan soruyor: 10

biberonu steril etmek için ne önerirsiniz ? mikrodalga sterilizatörleri nasıl sizce?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de peyibal'ın kullandığını kullandım. Sadece her defasında su koymak zor oluyordu, ben biraz tembel anneyim galiba. Arkadaşımda avent iq vardı, bir defa çokça su konuluyor, suyu bitince sinyal veriyor.


esraozlem

Weewell'in buradaki sterilazatörünü, doğumdan itibaren Ada 13 aylık olana kadar sürekli kullandık. Her seferinde su koymak gerekiyor, kireçlenme yapmaması için de içme suyu kullandık. Ada mama ile beslendiği için sürekli bir biberon yıkama/temizleme/steril etme durumu vardı bize. O yüzden mikrodalgada kullanılanları tercih etmedim, tek seferde daha fazla biberon koyabilmek için. Fiyat-performans karşılaştırması yaparsam hakkını veren tepe tepe kullandığım bir üründür :)


handey

arzumun sterilazatörünü kullanıyorum aynı zamanda biberon ısıtıp buharda pişirme de yapıyor.çok memnunum.fiyatı da 80 civarı
sevgiler


nesejoy

ben arcelik streilizator kullaniyorum.memnunum hem de fiyati gayet ucuz.


adilcan

çok teşekkür ederim fikirleriniz için :)bartum

Avent buharlı sterilizatör kullandım. oğlum 18aylık oldu halen kullanıyorum çünkü çok pratik tam 6dk da sterilize ediyor. kaynatsam, kaynama süresi artı kaynadıktan sonra 10 dk nerden baksan 20 dk alıyor...


aylis

BEN DE KRAFT IN STERİLİZATÖRÜNÜ KULLANIYORUM. FİYATI ÇOK UYGUN VE ÇOK SAYIDA BİBERONU VE APARATINI KISA SÜREDE STERİL EDEBİLİYOR.


Zelal_

Avent IQ 24 kullanıyoruz, tavsiye ederim.BercesteD

Turkiye'de hala BPA'li biberonlar sattiklari ve BPA'siz olanlarini yurtdisinda piyasaya surdukleri 1 seneyi gectigi halde hala Turkiye'ye sokmadiklari icin Avent'e cok kizginim ve onlarin bir urununu onermek istemiyorum ama, biz Avent kullaniyoruz hala, memnunuz. Baslangicta babadan kalma tencerede kaynatiyorduk biz de, bilmeden cok buyuk zararlar vermisim! Gene Avent'in BPA sacan(her ne kadar kendileri ziddini iddia etseler de... Niye Amerika'da satamadiklari sorusu ile baslayabiliriz)  biberonlarini kaynatip kaynatip cocugumuza zarar yapmisiz, haberim oldugunda hepsini atip Chicco'nun cam biberonlarina gectim, en azindan icim rahatladi. Eger polikarbonat biberon kullaniyorsaniz sakin ama sakin kaynatmayin! Olabildigince cabuk da polikarbonat disi sizin karar vereceginiz bir urune yonelin. Ben kimya muhendisi olarak cam tercih ettim!

Arcelik'in sterilizatorunden de memnun kalmadim, cok pratik gorunmesine ragmen, altta su ile temas eden metal parca paslandi! Urun de guvenimi alt ust etti.

Sozun ozu, once biberonunuza dikkat edin, BPA icermesin, eger oyle bir urun kullanmissaniz hemen BPA icermeyen alternatif urune gecin. Sterilizatorde de Arcelik disinda  bir urun dusunun mikrodalga da tercih etmeyin. Hem her gittiginiz yerde mikrodalga bulamama ihtimaliniz var, hem de ozellikle plastik parcalar icin, ne zarar verdigi tam olarak aciklanamiyor!


Zelal_

Ben de Avent'in bpa-free biberonlarının Türkiye'de henüz satışa sunulmamış olmasını anlayabilmiş değilim, Qatar'da oldukça uzun süredir Avent bpa- free biberonlar satışta. Ve dikkat çeken asıl nokta, ambalaj üzerinde Türkçe'de yazıyor olması, yani bu biberonlar aynı zamanda Türkiye piyasası için de üretilmiş durumda. Ancak neden hala Türkiye'de satışa sunulmadığını bence Türkiye distiribütörlüğüne sormak lazım. Nasıl bir politikadır diye düşünüyor insan...Cevaplamak için Üye ol