2 yaşında 4 saatte bir uyanması normal mi?

Pinaro soruyor: 8

Kızım derin 23 aylık.Nerdeyse 2 yaşında oldu ama gece yemegini yiyor arkasından 120-150ml civarında aptamil içip yatıyor.en uzun 4 saat sonra uyanıp süt içmek istiyor.Bu bir alışkanlık mı?yoksa acıkıyor mu..sütü içerkende migdesi ötüyor boş gibi.Gece beslenmesinin devam etmesi normal mi?şuan 2 kere 150-180ml civarında aptamil içiyor gece.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


iflah_olmaz

gece beslenmesi artık gereksiz bence bu yaştaki çocuk için.emin olun açlıktan değil uyanması sadece alışkanlık.bence yavaş yavaş kesmeye uğraşın.


nilinmasali

Akşam yemegini yiyip üstünede sütünü içerek uykuya geciyor olması ,uyanmasının sebebinin açlık olmadıgını düşündürdü bana,7-8 aylardan sonra deliksiz 11 saat uyuyabilir diye biliyorum...


Pinaro

alışkanlık mı oldu bilmiyorum ama su vermeyi denedim..biraz içip tekrar uykuya dalıyor yarım saat sonra süüt diye uyanıyor tekrar.Verdiğim miktardan az vermeyi denedigimde de bitirip tekrar süt diyor.Eger 150ml içerse popoyu dönüp uyuyor.Bilemedim..
yanlız bizde şöyle bir ayrıntı var.Derin taneli yiyemiyor hala püre.Acaba püre oldugu için akşam yemegini çabuk sindiriyor olabilir mi?


Pinaro

benimki bir alem süt içmeyince ayılıp ayaga kalkıyor kucak kucak diye kıyameti koparıyor 2-3 saat uyumuyor..kolay değil yani durum..Pinaro

benim için bir yorgunlugu yok alıştım sütü içip uyuyor ama kendisi icin gece migde calısıyor dinlenmesi gerekirken diye rahatsız oluyorum.


Zeynep_anne

Bana da gece beslenmesinin ileride reflüye sebep olabileceğini söylemişti doktor,tabii birde biberon çürükleri.Oğlum hala emiyor ve emmek için uyanıyor ama süt vermemem konusunda uyarmıştı,su ver demişti.8. aydan sonra yetişkin insanlar gibi gece acıkmıyormuş bebişler yani buradan çıkan sonuç alışkanlık ve eminim bundan vazgeçmekte zor olacak.Belki birkaç gün uykusuz kalmayı ve sinirlerine hakim olmayı göze almalı ve vermemelisin :( Ama buna başlarsan sakın geri adım atma...


ebrumak

ee aynı durumdayız benımkıde 20 aylık ama bırebir aynısını yapıyor ne yapıcaz ?


firis

bence gece beslenmesini bitirebilirsin artık uyku sorunu çözülür böylece


Cevaplamak için Üye ol