Ataşehir amerikan kültür koleji

ebaris soruyor: 2

Merhabalar,


4,5 yaşındaki ikizlerimiz için ilkokul arayışındayız. Ataşehir Amerikan Kültür Koleji velisi olan var ise bizimle deneyimlerini paylaşmasını isteriz. Okulun fiziki şartları biraz yetersiz görünüyor ama dil ve temel eğitimi beklentiyi karşılamakta mıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayberke

Bir arkadaşım şuan 4 sınıfta okuyan oğlu var.Eğitimi iyi der ama habura gezi düzenlenmesinden rahatsız idi.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Büyük kızım 2. Ve 3. Sınıfı ataşehir amerikan Kültür Kolejinde okudu. 4. Sınıf için farklı bir okula geçtik.  Hala erken kayıtta yaptığımız ödemeyi geri almaya çalışıyoruz. Şiddetle uzak durmanızı öneririm. 45 gün olan iade için yasal süre 100 günü geçti şuan avukatlık olmuş durumdayız. 

Çok fazla kayıt iptali var. Bir sınıftan 12 kişinin ayrıldığını biliyorum. Neredeyse sınıflar boşaldı. Yabancı dil konuşunda ilk sene fena değildi. 3. Sınıfta eğitim sistemini değiştirdiler. Çift öğretmen tüm derslere girerken bunu kaldırdılar. İngilizce öğretmenleri iki sınıfa bakmaya başladı. Verimlilik çok azaldı. Okulu tercih sebebimiz ortadan kalktı. Fakat bu sistem değişikliğini 3. Sınıfın ilk günü duyurdular ki son dakika giden olmasın.  O saatten sonra mecburen devam ettik. Sınıf öğretmenimizden de memnunduk onun için kaldık.

Spor ve sanat alanında çok yetersizler. Görsel sanatlar dersinde film izleniyor. Bununla ilgili defalarca şikayette bulundum. 

Beden eğitimi öğretmenine kızımı okullar arası jimnastik yarışmasına sokmasıını istedim. Kızım profesyonel sporcu. Öğretmen ben valeybolcuyum jimnastikten anlamıyorum dedi. Oysa kızımın uluslararası yarışmalarda dereceleri var. Sonuçta öğretmen ilgisizliğinden spor anlamında da bir şey yapılamıyor. bireysel başarılar okul başarısı gibi yansıtılıyor.

fiziki şartlar ortada zaten yemekhane sabahları çok soğuk oluyor çünkü okul klima ile ısınıyor. Dolayısı ile hep hasta olan çocuklar oluyor. 

Yabancı dil başarılarından bahsediyorlar sürekli.  Cambridge Sınavına 3. Sınıfları ilk seviye olan, Starters seviyesinden sokuyorlar. Normalde 2. Sınıf seviyesidir Starters. Dolayısı ile diğer özel okullara göre sertifikalar hep bir seviye geriden geliyor. Sonrada çok başarılıyız diye övünüyorlar. Tamamen şişirme bir başarı. 

öğretmen değişiklikleri, yönetici değişikliklerinden hiç bahsetmiyorum bile, her sene kadrolar değişiyor. 

İletişim büyük sorun. Bir şey sorduğunda kimse bilmiyor, kimse öğrenip geri dönmüyor. Buna en iyi örnek okul müdürü Şükran hanım. Cambridge Sınavı sorunu ile ilgili konuştuğumda ben size dönerim diyerek haftalarca bilgi vermemiştir. 


Öğretmenler kurum içi sorunlarını velilere çok yansıtıyor.. Yönetimsel sorunlar. Düzenli maaş alamamamaları hep velinin haberi oluyor.  Kurumsal kimlik hiç yok. Öğretmen müdürle kavga edip veliye dert yanıyor. 

Anlatmakla bitiremeyeceğim kadar çok sorun yaşadık. Hala ödememizi alamadığımız için yaşamaya devam ediyoruz. 
Cevaplamak için Üye ol