İSİLİK

ABIDE soruyor: 10

Kızım isilik oldu.Dr götürdük merhem ve damla verdi ama hiç faydası olmadı.Vücudu , koltuk altları ve saç derisi kıpkırmızı. Evin içinde hiç birşey giydirmiyorum , birtek altında bezle geziyor.Günde 2-3 kere duş aldırıyorum.Dünden beri vücuduna pudra sürüyorum.Ama hiç fayda sağlamıyor.Başka neler yapabilirim ??

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


Sheeda

Bizde de aynı sorun vardı kullanmadığım şey kalmadı sonra Dr. Kadir Tuğcu bunların hiç bir faydasının olmayacağını söyledi. Tek çare serin tutmakmış.


Umarım en kısa zamanda iyileşir isilik bile olsa insan çok üzülüyor.


ikicocukannesi

dus, dus, dus.

tek etkili cozum.


zeynepanne

deniz suyu en iyi ilacı. denizde hemen sönüyorlar.

ben büyük kızımda başka birşey de denedim, nişastayı su ile merhem gibi yapıp, banyodan yarım saat önce isilikli bölgelere sürüyorsun. sonra banyoda yıkıyorsun, kızıma iyi gelmişti o zaman.

ama bir arkadaşımdan duyduğum fakat denemediğim bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum. zararsız birşey sonuçta.
bir kaşık çörekotunu cezvede kaynatıp soğutun. banyodan çıkarken son su olarak bu suyu isilikli yerlere dökün.
oğlunun yara kıvamına gelen isiliklerini bununla iyi etmiş, denemeye değer.


selencem

Pudra daha kotu yapabilir. Serinlik ve dus oneriyorum


fturkmen

bizdede aynı sorun var,bişey kullanmıyorum bu sıcakların geçmesini bekliyeceğiz mecburen...rabbit

ben daha önce burda yapılan yorumlardan birinde okumuştum,  ovadril kullandım çok iyi geldi


selencem

Biz salona klima odasina da vantilator takinca gecti.


Neslihan

Ben burda da cok dert yanmistim. Cozumu yok dedi pek cok kisi. Artik abarti olunca dr'una goturdum. Acibadem hastanesinden bir cildiye profesorune gittik dr bir cildiyeci gorsun deyince. ilk defa bu sene bu kadar isilik sikayetiyle gelen olmus. Doruk'ta oldugu gibi diz altlarina kadar inme bu seneye ozelmis. Bize kortizonlu bir merhem ve bir karisim yazdi. Kortizonlu merhemi sadece kasinan yerlere surun dedi. Ben pek kullanmadim onu ama karisim cok iyi geldi. Simdi isilikleri cok azaldi. isilik inanilmaz rahatsiz eden bir sey. Cozumu yok, bol bol dus alsin gibi tavsiyeler bana biraz garip geldi. Yasamayan anlayamaz ne kadar rahatsizlik verdigini. Eger isterseniz ozelden recetedeki karisimi size gonderirim. Hazirlatabilirseniz eczaciniza hazirlatir denersiniz. 5 gun kullanin dedigi ilac sabah aksam dustan sonra surulunce 3 gunde sonuc verdi.
Ciplak gezmek yerine ince bir atlet ya da body daha iyiymis dr'un dedigine gore.
Gecmis olsun :)Neslihan

Hatta eczaci kiz da izin isteyip hemen fotokopisini cekti kizi icin :)


ebrukarel

ayvalık semt pazarında melis'in isiliğini görenler deniz suyu ve karbonatlı su tavsiye ettiler. evde karbonat yoktu maden suyu sürdüm işe yaradı :)Cevaplamak için Üye ol