İSİLİK

ABIDE soruyor: 10

Kızım isilik oldu.Dr götürdük merhem ve damla verdi ama hiç faydası olmadı.Vücudu , koltuk altları ve saç derisi kıpkırmızı. Evin içinde hiç birşey giydirmiyorum , birtek altında bezle geziyor.Günde 2-3 kere duş aldırıyorum.Dünden beri vücuduna pudra sürüyorum.Ama hiç fayda sağlamıyor.Başka neler yapabilirim ??

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


Tosuncuk

Merhaba

Doktorumuz bize oksitin adlı bir solüsyon verdi.Henüz kullanmadım kullanan var mı merak ettim


semay

Benim oğlumunda cildi çok hassas ve şu an isilikle boğuşuyoruz.Deniz suyu iyi geliyor gerçekten ama geçici tabi.Ovadril eğer çok kaşınırsa kullandığımız ve bizde işe yarayan bir krem.Onun dışında herkes gibi günde 3-4 defa duş aldırmak ve ince giydirmek yaptığımız şey.


ABIDE


   Merhaba Neslihan,

  Reçeteyi gönderirsen çok sevinirim.İşallah bizde de işe yarar.Neslihan

Gönderdim. Kullanırsan ise yarayıp yaramadığını bizimle paylaşabilir misin ABIDE?
Sevgiler :)
isiliksiz günler :)


ABIDE


  Aldım çok teşekkürler :) bugün hemen reçeteyi hazırlatıp akşamada kullanacağım.İşallah en kısa zamanda da iyi sonuçlarını sizlerle paylaşacağım :))EsraEA

Neslihan ben de alabilir miyim?  Teşekkürler :)


didembaycan

benim de kızım 1-2 haftadır bütün kollar ve dizinin altına kadar bacaklar olmak üzere geçemeyen bir isilik halinde. aynı şekilde günde 2-3 kere yıkıyoruz. serin tutuyoruz. doktoruna götürdük, kortizonlu kremle zyrtec şurup verdi. onları da kullandık. hala da izleri duruyor. yenileri de az az çıkmaya başladı. doktoru bu sene bütün çocuklar bu şekilde geliyor, acayip salgın gibi bir şey dedi. valla o reçeteyi bana da yollarsan sevinirim.


Neslihan

Evet çok salgınmış. Sadece çocuklar değil büyüklerde de aynı sorun varmış. Kortizonlu krem bizim dr'da verdi. Bazen isiligin şiddetine göre verebiliyorlar. Sadece kaşınan yerlere sürün dedi. Ben çok az kullandım. İçim rahat etmedi. Karışım geçirdi zaten. Bir de vantilatör açın dedi. Biz beraber yatıyoruz şu son birkaç gündür. Çok sıcak. Açıyoruz vantilatörü ayaklarımıza doğru. Bir de günde iki defa banyo. Ve sonrası karışım.
Sonuçta isilik bir cilt hastalığı. Çocuk doktorları bazen yetersiz kalıyor bu konuda. Hatta bizim çocuk dr'u dermatologdan çıkınca bir görmek isterim ne vereceğini dedi :)
Geçmiş olsun.veysel

peki bu minik kabarcıkların bazılarının uçları sarı mı arkadaşlar.oğlum  isilikle beraber alerji  oldu.sırtı ve bacakları kızarıklarla dolu.alerji için kullandığım merhem isiliği arttırdı.bazılarının da uçları iltihaplı gibi.acaba isilikte böyle oluyomu.


Aysegul_

alerji için ne kullandınız? sarı iltihaplı kabarcıklar isiliğin ilerlemiş halinde olur. bir de kullandığınız ilaç üzerinde krem merhem pomad losyon vs ne yazıyor?Cevaplamak için Üye ol